Wizyta Pani leśnik w Przedszkolu Nr 2

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

.02.2013r. w naszym przedszkolu gościliśmy panią Urszulę Karolczyk – pracownicę Nadleśnictwa Koniecpol. Pani leśnik opowiadała dzieciom o tym, jakie ptaki można spotkać w naszej okolicy podczas zimy i w jaki sposób my możemy im pomóc przetrwać ten trudny czas. Dzieci usłyszały również o tym, jakie zwierzęta zapadają w zimowy sen oraz o  zwyczajach niektórych zwierząt leśnych. Z opowiadania pani leśnik dowiedzieliśmy się, że lisek to bałaganiarz zupełnie nie dbający o swoją norkę, natomiast borsuk to czyścioszek, który z wielką starannością czyści swoje mieszkanie. Pani Ula swoje opowiadanie ilustrowała przyniesionymi pomocami dydaktycznymi - zdjęciami zwierząt, ich tropów oraz ptaków i ich przysmaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa. Na koniec spotkania pani leśnik przekazała dla naszej placówki bardzo ładny karmnik oraz „kule pokarmowe” dla ptaków, a dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Maluszki recytowały wiersz pt: „Głodne ptaszki”, natomiast starsze grupy zaśpiewały piosenkę ilustrowaną ruchem „Zimowa wyliczanka”. Żegnając się z nami, Pani Ula  zaprosiła przedszkolaków do siedziby Nadleśnictwa, do izby edukacyjnej. Wycieczkę zaplanowaliśmy na ciepłe miesiące i już z niecierpliwością na nią czekamy.

Urszula Nowak

od Urszula Nowak