Tęczowy Tydzień Optymizmu

Wydarzenie dodał(a) Magdalena Franciszkiewicz

W ostatnim tygodniu listopada w ramach realizowanego programu Optymistyczne Przedszkole w naszej placówce odbył się „Tęczowy Tydzień”. W tygodniu tym nie zabrakło wrażeń i atrakcji dla dzieci. Było przede wszystkim ciekawie, optymistycznie i kolorowo.
W poniedziałek rozmawialiśmy o najcieplejszej barwie, kojarzącej się nam z miłymi uczuciami i miłością, czyli o kolorze czerwonym. W tym dniu dzieci rozmawiały o byciu dobrym, o dobrych uczynkach i sprawianiu radości innym. Wybierały spośród kolegów i koleżanek swojego najlepszego przyjaciela i obdarowywali go sercem. A na spacerze sprawialiśmy radość przechodniom rozdając im serca z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami.
Następne barwy tęczy – pomarańczowy i żółty – występowały we wtorek. W tym dniu dzieci mogły wykazać się swoimi uzdolnieniami plastycznymi wykonując przepiękne prace – słoneczka. Pomimo chmur na niebie, w naszym przedszkolu było bardzo słonecznie!
Środa – królował kolor zielony. W tym dniu dzieci dowiedziały się co nie co o zasadach zdrowego odżywania i o konieczności spożywania warzyw i owoców. Miały okazję samodzielnie wykonać przepyszne kanapki i to tylko z… zielonych warzyw.
Tęczowy tydzień zakończył się dniem, w którym dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną o tęczy oraz zobaczyć doświadczenie związane z powstawaniem tego zjawiska. Każda grupa zaprezentowała piękny wiersz o tęczy. A także został rozstrzygnięty konkurs na optymistyczny wiersz. Laureatom serdecznie gratulujemy!

mgr Magdalena Franciszkiewicz

od Magdalena Franciszkiewicz