Maluchy z Zembrowa bawią się w cyrk

Wydarzenie dodał(a) Alina Goworek

Zajęcia przeprowadzone w dniu 21.01.2013r. o tematyce cyrkowej miały charakter przedstawienia cyrkowego. Istotnym elementem była odpowiednio dobrana muzyka cyrkowa tworząc nastrój, a stroje dzieci, malowanie twarzy były zgodne z tradycjami cyrkowymi. W scenografii uwzględniłyśmy również balony, kotarę z kolorowymi proporczykami, czapeczki i trąbki. Tylko dwoje dzieci z mojej grupy oglądało widowisko cyrkowe, a pozostałe oglądały bajkę o cyrku bądż  cyrk w telewizji.
Kolorowaliśmy klauny, bawiliśmy się przy tańcu ze wstążeczkami z bibułek tworząc: ósemki, spirale, koła, obroty, węże. Potem w sali gimnastycznej były ćwiczenia z różnymi przyborami gimnastycznymi. Na koniec zajęć były występy solowe artystów z mojej grupy nagradzane brawami. Na uwagę zasługiwał również występ naszej stażystki pani Karoliny, która robiła „gwiazdy”. Wszystkim nam się to bardzo podobało. Każdy popisywał się tym, w czym czuł się najlepiej. Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe medale z klaunem.
Tego dnia było bardzo wesoło i kolorowo. Dziękuję Naszej przewodniczącej Rady Rodziców za robienie zdjęć oraz aktywny udział w zabawach i ćwiczeniach sportowych!

od Alina Goworek

do Alina Goworek