Basiowy Bal Pasiastych

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Besser-Krysiak

Basia ma 5 lat, dwóch braci, żółwia Kajetana i tak zwany charakterek. O Basi i jej rodzinie można przeczytać w serii opowiadań pt. "Basia i..." napisanych przez Zofię Stanecką. Jej przygody stały się inspiracją do organizacji corocznego Basiowego Balu Pasiastych. W tym roku w Gminnym Przedszkolu w Czechach bal poprzedziło słuchanie opowiadania "Basia i ... bal", dzięki któremu to dzieci uczyły się odważnego wypowiadania swojego zdania, a także poznały kilka swoich praw według J. Korczaka.

Na bal mógł przyjść każdy przedszkolak, pod warunkiem, że miał na sobie coś "pasiastego". Dzięki temu tego dnia było wesoło, kolorowo, ale i paskowo ;) W tym roku zabawa okazała się jeszcze fajniejsza, gdyż nasze przedszkole odwiedziły przedszkolaki z zaprzyjaźnionej placówki w Wojsławicach. Bardzo dziękujemy za Waszą obecność.

Wszystkie przedszkolaki na balu bawiły się znakomicie. Były tańce, zabawy z pokazywaniem, a przede wszystkim mnóstwo śmiechu. A po balu, jak to po balu, przyszedł czas na słodki poczęstunek. Były soczki, cukierki i pyszne pierniczki. Zadbaliśmy również o to, aby każde dziecko na pamiątkę otrzymało dyplom uczestnictwa w balu. Kto jeszcze chciałby zdobyć taki dyplom, niech już dziś szykuje pasiasty strój na przyszły rok ;)

od Agnieszka Besser-Krysiak

do Agnieszka Besser-Krysiak