Gminne Święto Babci i Dziadka

Wydarzenie dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak

Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu naszego przedszkola. W tym roku uroczystość odbyła się 18 stycznia i miała szczególny charakter, gdyż przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy ją wspólnie z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Piskiej. Cieszymy się, że nasze przedszkole jest miejscem, w którym mogą się spotykać i integrować członkowie społeczności lokalnej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się nie tylko babcie i dziadkowie oraz rodzice naszych podopiecznych, ale także seniorzy z całego miasta, wśród nich przedstawiciele Koła Emerytów.
Przybyłych licznie gości powitali wspólnie Pani Jadwiga Frąckiewicz, Dyrektor  Przedszkola oraz Dyrektor MGOK – Pan Jacek Bućko. Podczas spotkania dzieci z grupy „Kropelki” przedstawiły „Jasełka”. Występy małych aniołków, pastuszków i trzech króli przeplatane kolędami i piosenkami o tematyce zimowo-świątecznej wywołały wielkie wzruszenie zgromadzonych. Jednak z największym entuzjazmem przyjęto „Krakowiaka”, zatańczonego na koniec przedstawienia. Niektóre pary  trochę się pogubiły, ale efekt i tak był wspaniały! Po części artystycznej dzieci wręczyły gościom laurki i zaprosiły wszystkich gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz pracowników MGOK-u.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom, którzy znaleźli czas, aby odwiedzić naszą placówkę. Dla dzieci takie spotkanie jest nie tylko okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przed szerokim gronem odbiorców, ale także uczy ich szacunku dla tradycji i przywiązania do swojej małej ojczyzny. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy przygotowali wspaniałe stroje, poczęstunek oraz pomogli nam zorganizować uroczystość. Cieszymy się, że z tak dużym zapałem angażują się w proponowane przez nas działania.
Montaż słowno-muzyczny opracowała i przygotowała Pani Basia Skrodzka, tańców i piosenek dzieci nauczyły się podczas zajęć dodatkowych z rytmiki pod okiem Pana Mirosława.

od Monika Murawska-Ślęzak

do Monika Murawska-Ślęzak