Kiedy Dziadek był mały...

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Andruszkiewicz

„Kto ci opowie o dawnych latach?
 Tych lat naoczny świadek.
 Jak kraj nasz rośnie, jak ludzie rosną,
 opowie Ci - Twój dziadek. …”

Nasi kochani dziadkowie to prawdziwa skarbnica wiedzy, o czym mogliśmy się przekonać goszcząc w przedszkolu Dziadka Leona. Sympatyczny Dziadek Igorka opowiedział nam o czasach swojego dzieciństwa. Jak słusznie zauważył pan Leon, kiedyś dzieci więcej czasu spędzały na wspólnej zabawie i nigdy nie miały kłopotu z zagospodarowaniem sobie popołudnia czy całych wakacji. Co jak co, ale pomysłów dzieciom nie brakowało. Każdy przedmiot, taki jak np. fajerka mógł w jednej sekundzie stać się wspaniałą zabawką. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści Dziadka Leona, a ponieważ opowieść była zajmująca, w wyobraźni przenieśliśmy się do czasów, gdy pan Leon był dzieckiem. Z nim biegaliśmy po podwórku, „właziliśmy” na drzewo i zajadaliśmy kromkę chleba posypaną cukrem i skropioną wodą. Pyszota! A gdy wróciliśmy do współczesności przypomnieliśmy sobie o tym, że  musimy przygotować upominki naszym dziadkom. Zabraliśmy się więc do pracy. Każde dziecko otrzymało owalny, drewniany kawałek drewna, który mogło pomalować farbami lub wypalić wzorek wypalarką. Z werwą przystąpiliśmy do działania pod czujnym okiem seniora. Rezultat naszej pracy to wspaniałe breloczki do kluczy, które trzeba jeszcze polakierować. Dziadkom przydadzą się nasze breloczki do kluczy, wszak mają ich całe pęki! Na koniec wspólnie z panem Leonem obejrzeliśmy „Bolka i Lolka”, odcinek pt. „Fałszywy dziadek”, a żegnając naszego miłego gościa zaśpiewaliśmy mu piosenkę. Niedługo spotkamy się znowu, na uroczystych obchodach Dnia Babci i Dziadka.

od Jolanta Andruszkiewicz

do Jolanta Andruszkiewicz