Spotkanie z autorką

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

10 stycznia 2013r. z inicjatywy Pani bibliotekarki Zofii Kaniewskiej, w ramach lekcji bibliotecznej odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z autorką książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych p. Elżbietą Bednarczyk. Autorka pisze sztuki teatralne, poezje i prozę. Zajmuje się też teatrem, wystawia sztuki teatralne z przesłaniami. Pisze prozą i wierszem. Tytuły książek dla dzieci: "Kłótnia w tornistrze", „Chciwy niedźwiadek", "Nocne rozmowy", "Zimowa przygoda królika”, "Figlarne myszki". Książki dla dorosłych: "Odrodzenie duszy", "Dar życia”. Całą twórczość kieruje do ludzi w przesłaniach, by ulepszyć życie duchowe i ułatwić zrozumienie sensu życia, pokazać piękno i jego wartości, żeby człowiek wiedział, jak ważny jest dla drugiego człowieka. Swoją poezją i sztuką chce ulepszyć życie ludzkie. Spotkanie z autorką było bardzo ciekawe. Pani Elżbieta przeczytała dzieciom bajkę napisaną przez siebie „Chciwy niedźwiadek”. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i brały czynny udział w spotkaniu odpowiadając na pytania autorki. Pani Elżbieta opowiadała przedszkolakom  ciekawostki na temat życia w dalekiej Australii. Dzieci były zainteresowane tymi informacjami. Wszystkim bardzo podobało się spotkanie. Pani E. Bednarczyk w podziękowaniu od przedszkolaków otrzymała gromkie brawa. Obiecała, że jeszcze odwiedzi nasze przedszkole i pokaże nam zdjęcia z dalekiego kraju. Na koniec spotkania rodzice dzieci mogli zakupić najnowszą książeczkę pt: "Kłótnia w tornistrze" z piękną dedykacją i autografem pisarki.

od Urszula Nowak

do Urszula Nowak