Wydarzenie dodał(a) Kamila Łyżwińska-Grubecka

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 2 w Bieruniu

23 listopada 2012 r. w Przedszkolu nr 2 w Bieruniu odbyły się obchody „Dnia Pluszowego Misia”. Przedszkolaki przyniosły do Przedszkola misia ulubionego – od zawsze przytulanego, czyli najmilszą zabawkę na świecie. Już na korytarzu budynku najmłodszych zapraszał do zabawy „misiowy” plakat, jak również misie maskotki przyniesione do przedszkola przez dzieci. Później odbyła się „misiowa” parada, podczas której dzieci opowiadały o swoich misiach oraz zabawy i konkursy. Dzieciom towarzyszyły starsze koleżanki (uczęszczające do Gimnazjum w Bieruniu) przebrane za Margolcie. Gimnazjalistki opowiedziały dzieciom historię pluszowego misia i zachęcały dzieci do zabawy słodkim wezwaniem: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”. W czasie „misiolandii” odbył się „misiowy” konkurs, podczas którego dzieci wykazały się wiedzą na temat misiów, odpowiadając na pytania: „Co robią brunatne niedźwiedzie zimą?”, „Co niedźwiadki lubią jeść?”, „Jaki napój kojarzy ci się z misiem?” i inne. Inne konkursy „niedźwiedzie łapy” (zadaniem zawodników było zebranie pięciu wykałaczek przy użyciu rękawicy kuchennej) i „garnek miodu” (zadaniem zawodników było przyciągnięcie garnka poprzez owijanie sznurka na rulon) przysporzyły dzieciom wiele śmiechu i radości. Przygotowaliśmy dla dzieci prezentację multimedialną w czasie której dzieci obejrzały jeden z odcinków bajki pt: „Miś Uszatek”. Wszyscy przedszkolacy na zakończenie otrzymali odznaki „Przyjaciela Pluszowego Misia”.
W poszczególnych salach odbył się słodki poczęstunek – degustacja wafelków z miodem. Milusińscy kolorowali kolorowanki z misiami. Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej i radosnej atmosferze. „Misiowe” święto dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, małym dzieciom dobrej zabawy, zaś dorosłym wstępującym w progi naszego przedszkola był przypomnieniem słodkich chwil z dzieciństwa.
Całość przygotowali i poprowadzili nauczyciele: Mirosława Bojdys, Sonia Żurek, Agnieszka Jagoda i Paweł Łukasik.

od Kamila Łyżwińska-Grubecka

do Kamila Łyżwińska-Grubecka