VII Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym

Wydarzenie dodał(a) Aneta Grabowska-Lesisz

W dniu 5.12.2012 w Przedszkolu Nr 9 im. Bursztynek w Koszalinie odbyły się VII Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym "Piruet". W tym roku szkolnym gościliśmy zawodników z Przedszkola Gminnego w Boninie. Zawody rozpoczęła defilada - przemarsz wszystkich przedszkolaków w towarzystwie Świętego Mikołaja. Mikołaj przedstawił zawodników z poszczególnych przedszkoli i grup. Następnie zawody zostały uroczyście otwarte. Mikołaj porozmawiał z dziećmi, życzył powodzenia i dobrej zabawy. Następnie organizator lokalny wskazał stanowiska przygotowane do kręcenia Bączkiem Matematycznym "Piruet" i wyjaśnił regulamin rozgrywek. Dzieci ustawiły się kategoriami C6 i D6 (chłopcy i dziewczynki z rocznika 2006) i rozpoczęły się rozgrywki. Po intensywnych zawodach na dzieci czekał słodki poczęstunek, a organizatorzy lokalni podsumowali wyniki. Poproszono wszystkie dzieci i ogłoszono wyniki w obu kategoriach, dla każdego przedszkola osobno. Było bardzo uroczyście: fanfary, dyplomy i nagrody książkowe. W tym roku w zawodach brało udział 60 dzieci z rocznika 2006. Zawodom przygladali się reporterzy z Głosu Koszalińskiego.

Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym "Piruet" stały sie świetną okazją do współpracy między dwoma przedszkolami. Już po raz trzeci organizowane były wspólnie z Przedszkolem Gminnym w Boninie.

od Aneta Grabowska-Lesisz

do Aneta Grabowska-Lesisz