Warsztaty "Techniki plastyczne w integracji rodzinnej"

Wydarzenie dodał(a) Renata Stawczyk-Mizińska

„Już niedługo kolęda”
1 grudnia 2012r. w Przedszkolu Nr 124 w Warszawie odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców pt. „Techniki plastyczne w integracji rodzinnej”. Współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym jest ważnym i podstawowym zadaniem naszej pracy, jako nauczycieli w zmieniającej się rzeczywistości. Warsztaty poprowadził ks. Paweł Sobstyl, doradca metodyczny m. st. Warszawy z zakresu nauki religii i kształcenia specjalnego. Zajęcia i zabawy plastyczne, takie jak te sobotnie, w towarzystwie rodziców są tą aktywnością twórczą, które stanowią dla dziecka źródło przyjemności estetycznej i radości z własnej twórczości. Efektem końcowym warsztatów były przepiękne ozdoby świąteczne nawiązujące do tradycji Świąt Bożego Narodzenia wykonane z papieru i masy solnej: aniołki, gwiazdy betlejemskie, choineczki, świecznik. Aniołki wykonane przez wszystkich uczestników spotkania przyozdobią naszą przedszkolną choinkę w holu.

Renata Stawczyk-Mizińska
Przedszkole Nr 124 w Warszawie