Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Andrzejkowe zajęcia


Wydarzenie dodał(a) Dominika Soporowska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 2594


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

„W przedszkolu zabawa - Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy,
do zabawy wszystkich zapraszamy.”

 

Takimi słowami w związku z Andrzejkami grupa „Jeżyki” podtrzymała tradycję wróżb andrzejkowych i rozpoczęła swoje zajęcia. Dzisiejszego dnia sala zamieniła się w komnatę czarów. Każdy mógł poznać, co go czeka w przyszłości oraz czy spełnią się jego marzenia.
Zajęcia zostały rozpoczęte od zabawy „Grosik szczęścia”, w której przedszkolaki wypowiadały czarodziejskie zaklęcie – „Hokus – pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary. Hokus - pokus, czary – mary, aby wróżba się spełniła, złóżmy dary". Po wypowiedzeniu czarodziejskiego zaklęcia dzieci próbowały wrzucić grosik do miski z wodą – komu się udało może być pewien, że jego życzenie po cichu wypowiedziane, spełni się w najbliższym czasie. Z dziećmi zostały przeprowadzone także takie wróżby andrzejkowe jak: „Gwiazdka”, „6 pudełek”, „Kostka szczęścia”, „Losowanie kolorów”, „Jaki zawód?” oraz „Czarodziejskie buciki”. Dzieci ze śmiechem przyjmowały przepowiednie co do przyszłych zawodów oraz tego, co ich czeka w przyszłości. Na koniec każdy dostał magiczny klucz, który należało ozdobić według własnego pomysłu, wyciąć oraz posypać czarodziejskim pyłem.

  

Zapraszamy do oglądania zdjęć:

http://mp93katowice.edupage.org/photos/?gallery=356&photo=album

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dominika Soporowska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!