Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień Kartofla w grupie "Jeżyki"


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 11 lat temu, wyświetleń 2847


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jeżyki realizują w tym roku projekt edukacyjny "Śląskie jedzenie i obleczenie" Śląskiego Towarzystwa Miłośników Folkloru. Realizację projektu rozpoczęliśmy od "Dnia Kartofla", poznając sposoby uprawy ziemniaków oraz różnorakie sposoby wykorzystywania ziemniaków w życiu codziennym. Mieliśmy również możliwość poznania walorów smakowych kartofelków w innych postaciach - od gotowanych, poprzez placki, precle, ciasto, kluski, sałatki. Dzieci opowiadały o przygotowanych przez siebie potrawach, wymieniały również inne, które im bardzo smakują. Takie zajęcia pozwalają również przekazać dzieciom informację o zdrowym odżywianiu - chipsy i frytki, choć pyszne, jedzone w nadmiarze są szkodliwe dla zdrowia. Żeby wszystkim dopisywał apetyt, obowiązkowa była zabawa ruchowa "Sadzenie kartofli" z wykorzystaniem woreczków i obręczy. W ramach eksperymentów przyrodniczych (a mamy ich już w sali kilka :) posadziliśmy ziemniaka w doniczce. Został odpowiednio podlany i wystawiony na działanie słoneczka. Teraz pozostaje nam już tylko czekanie, co z niego wyrośnie. Po ćwiczeniach i eksperymentach przyszedł czas na  degustację przyniesionych potraw. Każde jedzenie zostało powąchane, dokładnie obejrzane, sprawdzono jego konsystencję i dopiero po tak wnikliwym badaniu mogły zostać sprawdzone jego walory smakowe. Szczerze mówiąc, mlaskaniu nie było końca... Dzieci próbowały i dzieliły się między sobą wrażeniami smakowymi oraz poszczególnymi potrawami. W końcu nie każdy wszystko lubi. Był to naprawdę pysznie spędzony dzień!

Zapraszamy do oglądania zdjęć: https://mp93katowice.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=342

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się