Wizyta Kotka Maciusia

Wydarzenie dodał(a) Marzanna Joniec

Zwierzęta są często wykorzystywanym tematem zajęć w przedszkolu. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem pozwala lepiej je poznać, zrozumieć, że zwierzę to nie rzecz,  lecz istota, która naprawdę czuje i tęskni za właścicielem. Dlatego też dzieci z gr. I „Kubusia Puchatka” zaprosiły do przedszkola państwa Kwiatkowskich, miłośników zwierząt. Razem z nimi zawitał do nas ich kot syberyjski. Maciuś, jak przystało na prawdziwego kota, przez całą wizytę wylegiwał się na kolanach swoich właścicieli, leniwie na nas zerkając. Pani Sabinka opowiedziała dzieciom o potrzebach swojego kotka, dzieci dowiedziały się, że przysmakiem Maciusia są rybki, czasami zje kurczaka. Maciuś codziennie rano i wieczorem wychodzi ze swoim panem na spacer. Przez cały dzień oczywiście śpi, a nocą się bawi. Każdy odważny przedszkolak pogłaskał puszyste futerko i zajrzał w jego zielone oczka. Trzylatki dokładnie przyjrzały się czworonożnemu przyjacielowi, dojrzały jego długie wąsy, spiczaste uszy i długi ogon. Na pożegnanie Maciek miauknął i oddalił się wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci mogły teraz zabrać się do malowania. Na stolikach czekały na nie kartki z wizerunkiem kotka. Nasz Maciuś miał popielate futerko, a kotki trzylatków były kolorowe. Wszyscy malowali z entuzjazmem, w niektórych praca pojawiły się dziury, ale to nic i tak były ładne.
Zwierzęta towarzyszą nam nie tylko w dobrych, ale i złych chwilach. Są z nami codziennie na dobre i złe. Często nie zdajemy sobie sprawy, że obecność psa lub kota relaksuje, poprawia samopoczucie. Tak właśnie było z maluszkami. Będziemy częściej spotykać się ze zwierzętami, by lepiej je poznać i zrozumieć.

FOTORELACJA https://picasaweb.google.com/marzanna31/WIZYTAKOTKA

od Marzanna Joniec