Zabawy z Pastusiowymi Bohaterami

Wydarzenie dodał(a) Iwona Pietrucha

Kiedy rejestrowałam placówkę w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej "Akademia-Aquafresh" nie przypuszczałam nawet, że moje przedszkolaki czeka tyle wspaniałej zabawy. Otrzymaliśmy zestaw materiałów edukacyjnych, dyplomy, ulotki reklamującę oraz naklejki-sprawności dla dzieci i... zaczęło się. Już pierwszego dnia, kiedy zapoznałam dzieci z mieszkańcami Pastusiowej Krainy, moje Wiewiórki zakochały się w akcji. Codziennie rano dopytywały, co dziś będziemy robić z Pastusiami..... Program ma swoja stronę, bardzo ciekawą i przejrzystą: www.akademia-aquafresh.pl. Tu można zdobyć ciekawe materiały do zajęć, np. świetne filmy edukacyjne zaznajamiające dzieci z zasadami dbania o higienę jamy ustnej. Oglądaliśmy więc te filmy. Gościliśmy z wizyta u dr Ząbka, który uczył nas systematycznego korzystania z porad stomatologa, robiliśmy zakupy z Pastusiami, kupując jedynie produkty ważne dla zdrowia, poznaliśmy Piramidę Zdrowia i wykonaliśmy ją wykorzystując ilustracje z gazetek reklamowych supermarketów, wcielaliśmy się w rolę aktorów - Pastusiów, wykonywalismy kukiełki, układaliśmy puzzle, rozwiązywaliśmy quizy i zagadki, poznalismy zasady mycia zębów, znamy pojęcia "zęby stałe" i "mleczne" oraz trudne słowa np. "gabinet stomatologiczny". A wszystkie zajęcia kończyły się zdobywaniem naklejek, które wklejalismy do dyplomów. Na koniec zdobyliśmy tytuł "Pastusiowego Przyjaciela". Nasz świetna przygoda zakończyła się konkursem plastycznym pt. "Każdy z nas wie, jak z Pastusiami o ząbki dbać swe".

Niewiele jest takich akcji - dobrze i ciekawie stworzonych. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a ja miałam do swojej dyspozycji ciekawe i bardzo różnorodne materiały edukacyjne i pomoce. Super!!! I "Skoda, że już koniec" - jak stwierdziły moje Wiewiórki. Więcej zdjęć w Albumach.

od Iwona Pietrucha

do Iwona Pietrucha