"Wiatrak historii" w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Gliwicach

Wydarzenie dodał(a) Aneta Kleczka

Impreza środowiskowa "Wiatrak historii" to nasz sposób na uczczenie 94-rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zaprezentowane przez nas treści miały na celu wzbudzenie dumy z bycia Polakiem, uwrażliwienie na szacunek do symboli narodowych i przywiązanie do polskiej tradycji. Przedstawiony program to: wiersze, inscenizacje oraz filmy o tematyce patriotycznej. Zaprezentowane przez sześciolatków treści zrozumiane były dla młodszych, jak i starszych kolegów. Ubogaceniem naszego programu były tańce: polonez oraz układ do piosenki "Rozkwitają pąki białych róż" w wykonaniu uczniów klasy 2 z kółka tanecznego. Dużą atrakcją była musztra i śpiew w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego „Animator” o profilu wojskowym z Gliwic. Naszą dumę z bycia Polakiem wyraziliśmy finałową pieśnią "Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka, do której włączyła się cała widownia. Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie oraz osoby reprezentujące naszą społeczność lokalną. Po głównej uroczystości przystąpiliśmy do gry dla starszych uczniów naszej szkoły, której hasłem był "Wiatrak historii". W przygotowaniu naszego święta wsparło nas Muzeum Niepodległości z Warszawy oraz Rada Rodziców, za co jesteśmy Im bardzo wdzięczni. Opisane wydarzenie, które miało miejsce 13.11.2012 r. było jednym z wielu elementów wychowania patriotycznego w naszej placówce. Dzięki współpracy przedszkola i szkoły przez cały rok chcemy odkrywać i pogłębiać wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

Przygotowali:
Lidia Sromek i Krzysztof Kruszyński