Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

9 listopada 2012r. - Dzień jeża - urodziny naszej grupy :)


Wydarzenie dodał(a) Dominika Soporowska
ponad 10 lat temu, wyświetleń 3761


Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Czarne oczka, długi ryjek,

Ostry kolec niczym sztylet.

Co to za kolczasty zwierz?

To jest JEŻ, malutki zwierz”

 

 

Dzień Jeża to jedno z wielu pozornie dziwnych świąt w kalendarzu. Obchodzony jest zazwyczaj 10 listopada  - dlatego nasza grupa w przeddzień tego mało znanego i rozpowszechnionego święta postanowiła zorganizować trzecie urodziny grupy – ponieważ nasza grupa tak właśnie się nazywa – Grupa „Jeżyki”. Celem obchodów tego święta było zapoznanie dzieci z życiem jeża, jego środowiskiem przyrodniczym i przypomnienie, że są to zwierzęta chronione. Całe zajęcia w tym dniu były poświęcone głównemu bohaterowi, czyli jeżykowi. Dzieci na porannych zajęciach mogły wysłuchać bajki Jana Brzechwy pt.: „Jeż”, śpiewały piosenki, które przez 3 lata nauczyły się o Jeżach oraz ilustrowały je ruchem, miały zabawy ruchowe dotyczące tego zwierzaka m.in. „Chodził jeżyk” oraz „Na dywanie siedzi jeż”. Na zakończenie zajęć w pierwszej części dnia dzieci wykonały jeża z ziemniaka lub jabłka przy użyciu wykałaczek. Druga cześć dnia dla dzieci także była bardzo atrakcyjna - dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną z wizerunkiem jeża. Przybył także do naszej grupy gość – mama od Agatki, która postanowiła przeczytać dzieciom książkę Ungeheuer-Gołąb Alicji pt. „Przygody Jeżyka spod jabłoni”. Z okazji urodzin naszej grupy nie zabrakło także słodkości – oczywiście ciasteczek jeżyków, w które zaopatrzyli nas rodzice dzieci. W związku z tym świętem został zorganizowany w naszej grupie także konkurs na najciekawszy wizerunek jeża. Celem konkursu było wykonanie pracy wspólnie z rodzicami. Technika i format wykowania pracy była dowolna. Wykonaną pracę należało dostarczyć do 9 listopada. Rodzice i dzieci stanęli na wysokości zadania. Każdy z wykowanych jeży był niepowtarzalny – były jeże: wypychane, wykonane z butelki, z plasteliny i modeliny, rysowane, wyklejane listkami, był jeż wykonany z kokosa i innych materiałów przyrodniczych, jak również pojawiły się upieczone i ozdobione ciasteczka w kształcie jeżyków. Wszystkie prace, które dzieci wykonały wraz z rodzicami, można podziwiać na zorganizowanej w holu przedszkolnym wystawie. Natomiast wszyscy autorzy prac zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami.

 

Dzień jeża – urodziny naszej grupy - więcej zdjęć na stronie przedszkola: http://mp93katowice.edupage.org/photos/?gallery=329&photo=album

 

 

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dominika Soporowska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!