Świętowanie u Hałabały :)

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Kubiczek

Dnia 12 października w Miejskim Przedszkolu Nr 57 im. Krasnala Hałabały w Katowicach, już po raz 7 obchodziliśmy „Urodziny Kubusia Puchatka”. Uroczystość została zorganizowana we współpracy z panią Kasią Piasecką z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Za dobro i współpracę serdecznie dziękujemy. Impreza nawiązywała do „Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia” obchodzonych w ramach kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom".
W przedszkolu u Krasnala Hałabały wszystkie grupy: „Jeżyki”, „Jabłuszka”, „Jagódki”, „Jaskółki” oraz „Jarzębinki” odnalazły ślady Kubusia Puchatka… Czy ktoś w to wierzy, czy też nie?! Wszystko wskazywało na to, że Solenizant rozgościł się w kuchni, podjadając małe co nieco. Ale, gdy tylko usłyszał wesoły śpiew przedszkolaków zaraz pojawił się na sali w towarzystwie Hałabały. Kubusiowi Puchatkowi wszyscy odśpiewali 100 lat i pokazali, że też potrafią być szczęśliwi, jak on, w piosence „Gdy poczujesz szczęścia smak…”.

Korzystając z okazji zbliżającego się święta Dnia Edukacji Narodowej, grupa „Jaskółek” w imieniu wszystkich przedszkolaków złożyła Pani Dyrektor, Nauczycielom i Pracownikom przedszkola najserdeczniejsze życzenia, wręczając „słodkie” laurki. Po raz drugi zabrzmiało uroczyste 100 lat.

Po tak doniosłym spotkaniu, Kubuś – amator miodku, powędrował z Hałabałą do wszystkich przedszkolnych sal. W poszczególnych grupach, dzieci złożyły mu życzenia, wręczyły przygotowane prezenty i serdecznie uściskały. Przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”, oraz wiersze „Mamy już sześć lat”. W krainę opowiadania, wierszy i tajemnicę wielkiej walizki wprowadziła ich pani Kasia. Na pożegnanie Kubuś Puchatek obdarował wszystkich swoimi łakociami.

Serdecznie dziękujemy:

·          Pani Kasi Piaseckiej za udział w „głośnym czytaniu”,

·          Miejskiej Bibliotece Publicznej za książkowy prezent dla Solenizanta,

·         Drogim Dzieciom i Ich Rodzicom za pamięć, kwiaty, słodkości, życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wdzięczne organizatorki:

Agnieszka Kubiczek, Monika Nowak, Renata Mazur-Turoń.

od Agnieszka Kubiczek

do Agnieszka Kubiczek