Świątecznie w przedszkolu

Wydarzenie dodał(a) Paulina Dębiec

29 września 2012 r. był wyjątkowym dniem dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Ujeździe. Wówczas to połączyliśmy kilka ważnych dla nas uroczystości, a mianowicie: Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego, uroczystość Pasowanie na przedszkolaka, akcję charytatywną Pola Nadziei oraz ogólnopolską kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom.
"Pola Nadziei" to ogólnopolska akcja charytatywna, zachęcająca do wszelakich wspólnych działań na rzecz osób starszych oraz terminalnie chorych, ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów znajdujących się pod opieką hospicjum. Symbolem opisywanej kampanii jest żółty żonkil - jako symbol radości i nadziei w walce z nieuleczalną chorobą! Na terenie powiatu tomaszowskiego koordynatorami "Pól..." są: II LO im. S. Żeromskiego oraz parafia p/w Św. Rodziny w Tomaszowie Maz. Nasze przedszkole do kampanii wstąpiło uroczyście w kwietniu 2012 r., otrzymując nazwę "Promyk nadziei". Wymownym symbolem akcji "Pola..." są grządki pełne żonkili, którymi chętne placówki opiekują się z troską od września do kwietnia, następnie kwiaty, które w tym miejscy wyrosły, są sprzedawane, a całość sumy przekazywana jest na wspomniany powyżej cel. Zgodnie z założeniami akcji w tym dniu dzieci wraz z rodzicami posadziły cebulki kwiatów na specjalnie wyznaczonych grządkach tuż przy przedszkolu. Trud pracy obserwowali przedstawiciele z II LO, którzy specjalnie dla gości przeczytali dobrane wzruszające, tematycznie opowiadanie, włączając się tym samym w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.
Ogólnopolski Dzień Wychowania Przedszkolnego to propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego, mającego na celu propagowanie nowoczesnego wychowania przedszkolnego, dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem, integracja przedszkoli z różnych regionów kraju, integracja i współdziałanie wielu środowisk, osób i instytucji mających wpływ na wizerunek oraz jakość funkcjonowania przedszkoli. Przedszkole w Ujeździe bardzo chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje, dlatego nasi podopieczni żywiołowo odśpiewali "Hymn przedszkolaka" i puścili w niebo niebieskie balony, które symbolizowały dziecięce marzenia. Dla nowych dzieci był jeszcze jeden powód do świętowania. Pani dyrektor Emilia Małagowska, kładąc im ołówek na ramię, pasowała ich na przedszkolaków. W zamian przedstawili oni krótki program artystyczny, który wywołał i uśmiechy i łzy. Pierwsze kroki na scenie zostały uhonorowane oklaskami i dyplomami. Opisywany piknik rodzinny mógł się odbyć z "taką pompą" dzięki nieocenionej pomocy rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku. W tym miejscu pragniemy więc podziękować wszystkim, na których zawsze i wszędzie możemy liczyć!

od Paulina Dębiec

do Paulina Dębiec