Podróż dookoła świata

Wydarzenie dodał(a) Edyta Kopeć

29 września przeżyliśmy cudowną podróż dookoła świata. A wszystko dlatego, że zastanawialiśmy się, Gdzie człowiek może zamieszkać. Mądrzejści o wiedzę n/t powstawania domów i różnych stylów nowoczesnej architektury zamarzyliśmy, by przyjrzeć się domom kolegów z innych stron świata. Nasze marzenie się spełniło, bo przy ul. Tynieckiej, dzięki wolontariuszom i misjonarzom powstał Park Edukacji Globalnej WIOSKI ŚWIATA.

Na terenie obejmującym ponad 2 ha, obok afrykańskich chat, stoi papuaski dom na palach, a na andyjskim wzniesieniu góruje samotnie peruwiańska chatka. Nieopodal wypatrywać można Indianina z Wielkich Równin wynurzającego się z tomahawkiem z wysokiego tipi. W bliskim sąsiedztwie bieleje w słońcu igloo z Arktyki - jedna z największych ciekawostek Parku. Już kilkadziesiąt metrów dalej przenosimy się do krainy równinnych stepów, gdzie barwnie zdobione, otwarte na oścież drzwi mongolskiej jurty zapraszają do wejścia w zupełnie odmienny świat koczowniczych ludów Wielkiego Stepu.

Park Edukacji Rozwojowej jest jedynym tego typu miejscem nie tylko w Polsce, ale i w Europie, gdzie tak różnorodne kultury znajdują się w jednym miejscu, niemal w zasięgu ręki.

Park Edukacji Rozwojowej jest nie tylko atrakcją turystyczną. Główną ideą stworzenia Parku jest przybliżenie odwiedzającym realiów misyjnych, w których żyją ipracują misjonarze oraz wolontariusze. Miejsca, które znalazły się na mapie Parku Edukacji Rozwojowej to obszary, w obrębie których Kościół nieustannie działa na rzecz najbardziej potrzebujących. Dlatego najważniejszym punktem Parku jest górujący nad całością krzyż, symbolizujący wartości chrześcijańskie, jednoczące ludzi na całym świecie.Dowiedzieliśmy się, że misjonarze i wolontariusze udają się w odległe zakątki, aby swoim codziennym życiem i pracą dawać świadectwo chrześcijańskiego powołania i oddawać swój czas tym wszystkim, którzy potrzebują pomocy na oddalonych kontynentach.

Okazało się również, że nasze uczestnictwo w zajęciach jest także pomocą dla dzieci i ich rodzin z najdalszych zakątków świata.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć dzieło misyjne zachęcamy do udziału w warsztatach przedszkolnych bądź rodzinnych. Szczegóły na www.parkedukacji.swm.pl

Serdecznie zachęcam

Edyta Kopeć