Dzień otwarty w Przedszkolu Nr 2 w Koniecpolu

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

26 czerwca w naszej placówce odbył się, dużo wcześniej zaplanowany, ale przesunięty z racji „Zewnętrznego mierzenia jakości pracy przedszkola” – Dzień otwarty dla nowoprzyjętych dzieci. Wietrzna i pochmurna pogoda troszkę pokrzyżowała nasze plany co do organizacji spotkania, ale mimo wszystko dzień ten uważamy za udany. Na nasze zaproszenie  (były ogłoszenia na tablicach ogłoszeń na osiedlu, na stronach internetowych TPK- Koniecpol oraz i-Koniecpol) odpowiedziało 13 rodzin. Dla naszych przyszłych klientów przygotowałyśmy wiele, można rzec atrakcji: tańce integracyjne, zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, skromny poczęstunek dla dzieci i rodziców. Po wyczerpaniu pomysłów i sił, dzieci zajęły się zabawą w różnych kącikach na salach a rodzice i wychowawczynie przy kawie  lub herbacie dyskutowali na ważne i mniej ważne tematy. W tym dniu był czas na wszystko: na żarty, na zapoznanie się z wychowawczyniami,  poznanie kolegów, pomieszczeń przedszkola a także na pierwsze tzw. stłuczki. Nie obyło się też bez płaczu, ale „pierwsze koty za płoty” . Mamy nadzieję że we wrześniu będzie nam wszystkim łatwiej. Tego z całego serca  życzę: rodzicom maluchów, dzieciakom ale i nam wychowawczyniom . Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z pamiątkową okładką wykonaną przez nauczycielki z wierszykiem wymyślonym przez panią Gosię:

Chociaż jestem jeszcze mały i o życiu mało wiem,

to jednego jestem pewien:

DO PRZEDSZKOLA CHODZIĆ CHCĘ !!!”

M. Kurpios

Mamy nadzieję że wszystkie nasze przedszkolaki podzielają tę myśl.

Urszula Nowak

od Urszula Nowak