Bajkolandia w Przedszkolu nr 9 im. "Bursztynek"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Pyryt

Każdego dnia w Przedszkolu nauczycielki czytają dzieciom różnorodne bajki. Zapraszają do głośnego czytania rodziców, a także inne osoby, bowiem poprzez głośne czytanie rozwijamy pamięć, język, wyobraźnię, wzmacniamy poczucie własnej wartości.

Dzień pod nazwą „Bajkolandia w Przedszkolu” był szczególny, wszystko w tym dniu dotyczyło książki. Dzieci pokazywały własne bajeczki przyniesione z domu,  wybrane czytaliśmy. Przeglądaliśmy literaturę znajdującą się w naszej przedszkolnej biblioteczce. Rozmawialiśmy na temat magicznego miejsca, w którym jest mnóstwo książek i można je wypożyczać, czyli na temat Biblioteki. Dzieci własnoręcznie przygotowały kukiełki papierowe do bajki „Czerwony Kapturek” i w bajecznej atmosferze się  bawiły. Zabawy z książką są bardzo cenne. Literatura piękna uczy dzieci dobrego zachowania, wskazuje pewne wzory postępowania. Książki mają ogromny wpływ na rozwój emocjonalny i społeczny oraz budzą w dziecku wrażliwość estetyczną. Dlatego naprawdę warto czytać!

od Agnieszka Pyryt

do Agnieszka Pyryt