Festyn Europejski

Wydarzenie dodał(a) Anna Tucin

Festyn Europejski

W połowie czerwca w Przedszkolu nr.2 im. Pyzy Wędrowniczki w Wołominie odbył się długo oczekiwany przez wszystkich Festyn Europejski. Do tego dnia przygotowywaliśmy się cały rok, realizując zaplanowane działania z Programu Rocznego. Na Uroczystość licznie przybyli zaproszeni rodzice oraz Przedstawiciele Władz Miasta  W pierwszej części odbył Turniej Wiedzy o Europie dla dzieci starszych oraz przedstawienie w wykonaniu nauczycielek pt.  „Witamy w Europie”.

Drugą część - artystyczną, rozpoczęto pięknym Polonezem, którego zatańczyły dzieci z grupy Smerfy, prezentując jednocześnie bogatą kolekcję strojów regionalnych, jakie posiadamy w naszym przedszkolu. Następnie nasi milusińscy z najmłodszej grupy prezentowali pokaz mody sportowej na Euro 2012. W dalszej kolejności swoje umiejętności pokazały maluchy, tańcząc Krakowiaka. Usłyszeliśmy też piosenki w języku włoskim i francuskim a także piosenki o Szwecji, Holandii, Wielkiej Brytanii. Dzieci z grup starszych zatańczyły piękny Taniec Szwedzki, Taniec Bawarski oraz Zorbę. Warto wspomnieć też o pokazie Mody Europejskiej, podczas którego dzieci zaprezentowały stroje ludowe z rożnych stron Europy, m.in. ze Szkocji, Holandii, Francji, Grecji, Niemiec, Rosji i oczywiście z Polski.

Nasze przedszkole otrzymało dwa wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie plastycznym Moja mała Ojczyzna mieszkam w Wołominie i właśnie podczas festynu pani dyrektor Iwona Guziuk  wręczyła nagrody dla Amelki Ufnal i Amelki Kałędek. Część artystyczną zakończono wspólnym odśpiewaniem Hymnu Optymisty.

W trzeciej części prowadząca Anna Tucin zaprosiła wszystkich do obejrzenia  prac plastycznych dzieci w Galerii Europejskiej, Wystawy Europejskiej przygotowanej przez nauczycielki oraz do degustacji potraw z wybranych krajów Europy. Można było spróbować polskiej kiełbasy i smalcu ze skwarkami, sera prosto z Holandii, francuskich rogalików, sałatki greckiej, angielskich tostów, bawarskich kiełbasek, szwedzkich ciasteczek i włoskiej pizzy. Wesoła muzyka prowokowała wszystkich do tańca i śpiewu. Rodzice i dzieci byli zachwyceni tak wspaniałą zabawą. Wszystko udało się na sto procent, nawet słońce wyszło zza chmur aby popatrzeć na radosne przedszkolaki.

od Anna Tucin

do Anna Tucin