Przedstawienie Teatru Rodzicielskiego

Wydarzenie dodał(a) Renata Jurczyk

Przedstawienie Teatru Rodzicielskiego  w Przedszkolu nr 15 w Rybniku

„O zdrowiu -  jak Królewna Śnieżka nauczyła krasnoludki dbać o czystość i zdrowie”

W październiku 2011 roku w Przedszkolu nr 15 w Boguszowicach rozpoczęły się spotkania Koła Teatralnego Rodziców, którego koordynatorem była Bogusława Biernacka . Pierwszymi chętnymi rodzicami do współpracy byli rodzice z gr I „Mądre Sowy”, później dołączyły mamy z grupy najmłodszej „Troskliwych Misiów” Pierwsze spotkania przeznaczone były na poszukiwania bajki kształtującej postawy prozdrowotne. Później każda następna próba przedstawienia „ujawniała” talenty aktorskie członków Koła Teatralnego.

31 maja przedszkolaki przeniosły się do krainy Siedmiu Krasnoludków. Mieszkańcy tej krainy nie dbali o czystość i porządek. Po wielu perypetiach z pomocą Królewny Śnieżki krasnoludki zmieniły swoje przyzwyczajenia i zaczęły dbać o czystość, zdrowie. Przedstawienie pełne humoru bardzo podobało się dzieciom. Wśród burzliwych oklasków słychać było wołanie o 'bis'. Przedstawienie przygotowane w tajemnicy, zaskoczyło dzieci nie tylko treścią, ale i zakończeniem, gdy okazało się, : że Chochelka to  Wioletta T. mama Marysi, Baryłka - Kornelia M. mama Amelki, Chorutek - Ada P. ciocia Daniela, Oczko- Gabriela C. babcia Wiktorii, Dymek- Jolanta D. mama Kamila, Cukierek -Sylwia D. mama Łukasza, Kocmołuszek- Bożena Ś. mama Borysa i Królewna Śnieżka -Michalina F. mama Wiktorii. W zaczarowany świat baśni Siedmiu Krasnoludków i Królewna Śnieżka zaproszą jeszcze dzieci z Przedszkola nr 20 i Przedszkola nr 19.

od Renata Jurczyk

do Renata Jurczyk