Finał konkursu plastycznego "Szczęśliwe Dziecko-Dziecko i sport"

Wydarzenie dodał(a) Monika Siwa

Dnia 6 czerwca 2012 w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Żarach odbyło się uroczyste odczytanie wyników Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt. "Szczęśliwe Dziecko- Dziecko i sport". Wszyscy Laureaci i Wyróżnieni otrzymali  gromkie brawa. Dzieciom, którym udało się przybyć osobiście, nagrody wręczyli: przewodniczący Rady Artystycznej /artysta, plastyk, grafik/ p. Jerzy Litewka oraz dyrektor przedszkola p. Ewa Tabaczyńska. Pozostałym laureatom nagrody zostaną wysłane pocztą.

Pan Litewka opowiedział dzieciom, na co oceniający zwracali uwagę podczas przyznawania nagród i jak bardzo ważne jest podczas tworzenia prac konkursowych wypełnianie ich barwą i kształtem. Podkreślił, iż autorzy nagrodzonych prac doskonale poradzili sobie z przedstawieniem na swoich kartkach ruchu, co było bardzo ważne w tej edycji konkursu.

Po uroczystym wręczeniu nagród, wszyscy uczestnicy obejrzeli na wielkim ekranie zdjęcia, jakie przysłał nam z Peru pan Piotr Małachowski organizujący konkurs dla dzieci ze slamsów  Limy. Zdjęcia przedstawiały dzieci peruwiańskie podczas tworzenia swoich prac plastycznych.

Można je obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=6EN03KIXUhs&feature=g-upl

Zorganizowanie tegorocznego konkursu wymagało solidnej pracy wielu osób i wsparcia wielu instytucji. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim Ludziom Dobrej Woli i  Sponsorom nagród dla dzieci. Byli to:

·         Centrum Edukacyjne "Bliżej Przedszkola"  Kraków-Patronat Medialny,

·         Apteka W Rynku" Żary

·         "Kleks" Sklep z Artykułami Przemysłowymi; Żary

·         "Rondo" Hurtownia Zabawek i Artykułów Szkolno -Biurowych

·         Apteka "Miejska" Z.K.Jersak  Żagań

·         p. Daniela Szyszkowska

·         p. Małgorzata Grzywacz

O wynikach konkursu można przeczytać na stronie http://blizejprzedszkola.pl/artykul-2533,szczesliwe-dziecko-dziecko-i-sport-wyniki

Na koniec dziękujemy wszystkim Szczęśliwym Dzieciom, które wzięły udział w naszym konkursie. Zapraszamy za rok!

Na zdjęciu  nagrodzone dzieci wraz z organizatorami konkursu

od Monika Siwa

do Monika Siwa