IV Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa w Lublinie

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Małek
ponad 12 lat temu, wyświetleń 1923

Przedszkolaki - Sportowcy - DO BOJU!

Już po raz czwarty Przedszkola nr 43 i 54 z Lublina zorganizowały wspaniałą imprezę sportową pod hasłem „Przedszkolak mały i duży wie, że sport mu służy”. W półfinałach, do których przystąpiło blisko 20 lubelskich  drużyn z przedszkoli publicznych, wyłoniono 10 najlepszych  zespołów.

2  czerwca 2012r., w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się huczny finał międzyprzedszkolnych rozgrywek sportowych. Po uroczystym odpaleniu znicza otwarcie zawodów ogłosił Prezydent Lublina - Pan Krzysztof Żuk. W tym roku wystrój i tematyka finałowego spotkania oscylowała wokół Mistrzostw Europy w piłce nożnej, których Polska ma zaszczyt być współgospodarzem. W szranki stanęło 100 sześcioletnich, zorientowanych na sportowy sukces, zawodników. Z wielką determinacją walczyli oni w 10 niecodziennych, ale wymagających mega sprytu i super kondycji konkurencjach. Dopingujący sportowcom Rodzice i przyjaciele, nie pozostawiali sobie chwili wytchnienia, z pasją kibicowali sportowcom- to doskonały trening i sprawdzian przed Mistrzostwami Europy!

W tym roku ogłoszono również konkurencję dodatkową - niepunktowaną dla nauczycieli - trenerów drużyn. Śmiechu było co nie miara! Konkurencja „gąsiennicowa” wywołała mnóstwo emocji i niepohamowany aplauz publiczności. Każda z Pań otrzymała swój zasłużony medal!

Zmaganiom sportowym towarzyszyły taneczne popisy małych artystów z przedszkoli, będących gospodarzami turnieju. Na parkiecie mieliśmy okazję podziwiać przedszkolaki z P-43 w choreografii pani Mileny pt.: „Piraci z Karaibów”. Tancerze z Przedszkola 54 zaprezentowali energetyczny układ nawiązujący do Euro 2012.

Wyjątkowym wydarzeniem dla przedszkolaków było też spotkanie z prawdziwymi piłkarzami, którzy zaproszeni byli do sędziowania konkurencji spartakiadowych. Futboliści lubelskiego Motoru, bo o nich tu mowa, po zatrzymaniu sędziowskich stoperów i przekazaniu wyników zmagań, uświetnili międzyprzeszkolne rozgrywki  pokazem umiejętności i sztuczek piłkarskich. Sportowcy podarowali najmłodszym pamiątkowe plakaty oraz gadżety piłkarskie. Pozostawili niezatarte wspomnienia i wypieki na buziach obserwatorów i obserwatorek show ;-)

Również w konwencji Euro 2012 utrzymany był pokaz mody, który zdecydowanie wzbogacił tegoroczne rozgrywki. Modele i modelki z zaangażowaniem prezentowani najmodniejsze w tym sezonie stroje „SUPER EURO KIBICA”. Eleganckie i nietuzinkowe kreacje, praktyczne i niebanalne gadżety zachwyciły zebraną publiczność .

Coroczna Spartakiada nie odbyłyby się, gdyby nie wielkie zaangażowanie dyrektorów i pracowników Przedszkoli 43 i 54. Wsparcie wielu lubelskich instytucji i sponsorów pozwoliło zorganizować to spotkanie (strona finansowa) oraz  przygotować fantastyczne prezenty. Tu nie było przegranych, wszyscy zwyciężyli, każdy z zawodników otrzymał dyplom, medal i moc upominków; były również puchary i nagrody dla Przedszkoli. Także tancerze i modele otrzymali swoje nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Śmiało można powiedzieć, że kolejny raz jako organizatorzy odnieśliśmy sukces! Wszystkie dzieciaki były „zdrowo” zmęczone i bardzo zadowolone, a o to przecież wszystkim chodziło najbardziej! Zapraszamy za rok. Do zobaczenia;)

Katarzyna Małek- nauczyciel Przedszkola nr 43 w Lublinie

PS. więcej zdjęć - zob. album ;)

od Katarzyna Małek

do Katarzyna Małek