Świętowanie w trzech odsłonach w Przedszkolu nr 2 w Koniecpolu

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

ODSŁONA PIERWSZA

Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu zaczęły się już 25 maja, kiedy to cała nasza przedszkolna brać wyruszyła po wielką przygodę do sali zabaw Hula Kula w Rędzinach. Atrakcji było wiele: oprócz biegania, skakania, zjeżdżania, rzucania, dzieci brały udział w wielu ciekawych zabawach z ciociami – animatorkami.

Brzuszki napełniliśmy słodyczami, frytkami i soczkami. Na koniec każda grupa otrzymała pamiątkowy balonik w wypuściła do nieba balonik.

ODSŁONA DRUGA

W poniedziałek, 28 maja do naszego przedszkola zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców. Obejrzeli przygotowane przez dzieci programy artystyczne, a następnie wszyscy udaliśmy się na grillowanie. Dzieci muszą mieć dobre serduszka, bo wyprosiły na popołudnie słoneczko, choć deszczyk wcześniej nieźle nas nastraszył. Przedszkolaki brały udział w loterii fantowej, z której dochód przeznaczyliśmy na zakup wózków i zabawek na sale.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zakup losów.

ODSŁONA TRZECIA

1 – go czerwca zorganizowaliśmy dla dzieciaków PRZEDSZKOLNE MINI EURO. Nasze sale zamieniły się w stadiony, a dzieciaki w piłkarzy i kibiców. Choć tym razem pogoda nam nie dopisała, atmosfera była naprawdę gorąca. Program był bardzo bogaty. Jednym z jego punktów, było rozdanie nagród w gminnym konkursie plastycznym: „Ulubiona pora roku w moim mieście”.

Chciałabym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za przygotowanie wspaniałych prac. Wybór tych najlepszych był naprawdę bardzo trudny. Pomogła nam w tym pani Wiesława Wieczorek reprezentująca Towarzystwo Przyjaciół Koniecpola. Dzieci odebrały nagrody i wyróżnienia, po czym zostały obdarowane słodkościami i przyborami plastycznymi, za które serdecznie dziękujemy zarządowi TPK.

Po wręczeniu nagród była zabawa przy „sportowych” piosenkach, prym oczywiście wiodło „Ko-ko ko-ko EURO spoko”. Mali sportowcy mieli także okazję porozmawiać z zawodnikiem Pilicy z drużyny młodzików, który opowiadał o treningach i zachęcał do zapisania się do klubu. Wreszcie nadszedł czas na zawody sportowe. Po kilku konkurencjach rozegraliśmy dwa krótkie mecze. Był jeszcze sportowy koncert życzeń, strzelanie goli na bramkę i duuuużo cukierków. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że majowo – czerwcowe uroczystości tak wspaniale nam się udały. Rodzicom, za przebranie dzieci w cudne EURO – stroje, pani Renacie Pudło za ufundowanie pizzy na loterię, naszej pani Uli za ufundowanie pysznego tortu, panu A. Golis i panu A. Grabowskiemu za pomoc w grillowaniu kiełbasek, księdzu proboszczowi naszej parafii za wypożyczenie nagłośnienia.

P.S. Życzę naszej reprezentacji, by w rozgrywkach EURO miała tyle zapału i woli walki, co nasi mali, przedszkolni sportowcy!

Małgorzata Kurpios

od Urszula Nowak