Galeria Sztuki "Zielona Łódź"

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek

29 maja br. miałam przyjemność uczestniczyć w finale Galerii Sztuki w Przedszkolu Miejskim Nr 126 w Łodzi. Był to wyjątkowy dzień dla całej Społeczności Przedszkola – Organizatora Galerii – oraz innych łódzkich przedszkoli i instytucji kulturalnych biorących udział w projekcie. Tego dnia odbyło się bowiem podsumowanie rocznych działań edukacyjnych, których celem jest popularyzowanie wśród dzieci i rodziców wiedzy o ochronie przyrody własnego regionu i wyrażanie jej poprzez twórczość artystyczną, literacką i plastyczną.

Podczas finału wręczono ZŁOTE KSIĘGI przedstawicielom placówek wyróżniających się w popularyzowaniu czytelnictwa wśród dzieci i rodziców, ogłoszono wyniki konkursów: literackiego „Łódź Eko-miastem”, plastycznego w oparciu o utwory literackie oraz  rodzinnego „Razem z mamą i tatą dbamy o przyrodę”, recytatorskiego współorganizowanego z Biblioteką Rejonową Nr 10 pod hasłem „Spotkanie z Wandą Chotomską”. Oprócz oficjalnej części uroczystości połączonej z wręczeniem dyplomów, nagród i wyróżnień, na scenie zaprezentowały się również grupy przedszkolne biorące udział w projekcie „Zielona Łódź”. Na koniec Laureaci oraz zaproszeni Goście udali się na pyszny, zdrowy poczęstunek.

Grupy z Przedszkola Nr 126 prowadziły działania metodą projektów, wypełnione treściami odpowiednio dobranymi do potrzeb i możliwości poznawczych dzieci. I tak młodsze dzieci eksplorowały swoje najbliższe otoczenie, czyli ogród przedszkolny, natomiast starsze przedszkolaki podejmowały działania na szerszą skalę, których nieodłącznym elementem były wycieczki na łono przyrody.

Przedszkole Miejskie Nr 126 w Łodzi od roku szkolnego 2001/2002 w ramach kampanii fundacji ABCXXI pod hasłem „Cała Polska Czyta Dzieciom” podejmuje wszechstronne działania na rzecz upowszechniania i propagowania czytelnictwa wśród swoich wychowanków, ich rodziców oraz zaprzyjaźnionych placówek oświatowych i kulturalnych.

W imieniu redakcji miesięcznika Blizej Przedszkola i swoim serdecznie dziękuję Organizatorom za zaproszenie :)

Galeria Sztuki w obiektywie :)

*w opracowaniu korzystano z treści zaproszenia "Galeria Sztuki"

od Kinga Kurczek