"Biblioteka ciągle w grze"

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Pod takim hasłem odbył się już kolejny – „IX Tydzień biblioteczny” w naszym mieście. W obchodach tych dni uczestniczyły przedszkolaki z „Dwójki”

17 maja starsze grupy wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki, która musiała przenieść się z odzyskanego przez właścicieli Pałacu Potockich do budynku „Hali sportowej”. Pani Zosia czekała na nas z wieloma atrakcjami. Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, zapoznały się z ciekawie napisanym „Regulaminem korzystania z biblioteki”, miały możliwość kontrolowanego  buszowania wśród regałów z książkami, a na koniec wpisywały się do księgi pamiątkowej (przy okazji, stojący w długaśnej kolejce uczyli się cierpliwości)

W poniedziałek 14 maja gościła u nas w przedszkolu wraz z mężem autorka książek dla dzieci – Pani Teresa Ostrowska (zaprosiła ją na naszą prośbę pani Zosia), emerytowana nauczycielka fizyki, która zaczęła pisać po odejściu na emeryturę i po tym jak na świecie pojawiły się jej przesympatyczne, sepleniące wnuki. (Panie i Panowie – wszystko jeszcze przed NAMI. Życie zaczyna się na EMERYTURZE!!!)

18 maja młodsze grupy odwiedziły bibliotekę. Oglądały, słuchały, buszowały między regałami. Po wizycie w bibliotece zahaczyły o halę sportową. Chyba było fajnie, bo wróciły bardzo zadowolone .

Na tym obchody tygodnia bibliotecznego zakończyły się. Nie zakończyła się jednak współpraca z sympatyczną, zawsze uśmiechniętą bibliotekarką. Pani Zosia Kaniewska współpracuje z naszą placówką od kilku lat. Przychodzi do dzieci żeby im czytać ciekawe, pouczające książki w ramach akcji „Cała Polsk czyta dzieciom”

Korzystając z okazji już dziś zapraszam chętnych rodziców, dziadków dzieci, przedstawicieli instytucji współpracujących z nami do odwiedzin przedszkola w dniach od 1-7 czerwca na XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Można a nawet trzeba zabrać ze sobą ciekawą , wartościową lekturę. Spis takowych można znaleźć na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl

Zachęcam wszystkich do odwiedzania tejże strony. Można tam znaleźć bardzo ciekawe  informacje dotyczące nas wszystkich: rodziców, dzieci, dorosłych. A oto kilka adresów ciekawych stron. http://www.rodzinneczytanie.pl/biblioteka-rodzicow

www.takwartozyc.pl