Przedszkole w Gościnie na Przeglądzie Piosenki Wiosennej

Wydarzenie dodał(a) Aurelia Prończuk

17 maja 2012 w Domu Kultury w Gościnie odbył się II Miejski Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Wiosna w Piosence 2012”. Organizatorem przeglądu był Dom Kultury i Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Gościnie. Piosenki z repertuaru przedszkolnego śpiewali soliści i grupy z przedszkoli z Siemyśla, Charzyna, Wartkowa, Robunia i Gościna. Uczestnicy przeglądu oprócz przygotowanych piosenek zadbali o efektowne stroje dobrane do wykonywanych piosenek, które potęgowały wrażenia.

Przegląd Piosenki Przedszkolnej rozpoczęły najmłodsze dzieci z naszego przedszkola. Grupa Biedroneczek zaśpiewała wspólnie cztery piosenki, a jako solistka wystąpiła Marysia. W następnej kolejności wystąpili goście z oddziału przedszkolnego z Siemyśla, grupa „Miś Uszatek” również z Siemyśla, dzieci z oddziału przedszkolnego z Charzyna, Wartkowa i Robunia. Po występach licznie przybyłych gości, przyszedł czas na występy naszych dzieci. Jako pierwsi wystąpili artyści z grupy Wiewiórek prowadzonej przez p. Martę Orłowską. Muchomorki p. Małgorzaty Gul rozpoczęły swój występ Tańcem Motyli, a następnie mali wykonawcy zaśpiewali przygotowane piosenki. Dziewczynki z grupy p. Aurelii Prończuk przed występami wokalnymi umiliły czas swoim Tańcem z laskami do piosenki La Shate Mi Cantare. Przegląd Piosenki Przedszkolnej zamykał występ z grupy integracyjnej p. Renaty Araszewskiej i Alicji Pawlak. Oczywiście dzieci z tej grupy również przygotowały niespodziankę dla gości i swoich kolegów. Przed występami solowymi zaprezentowali Taniec Dżentelmenów, który wykonali fenomenalnie. Miło nam było gościć również burmistrza miasta Gościno pana Mariana Sieradzkiego.

Nauczyciele i dzieci z przedszkola w Gościnie składają serdeczne podziękowania p. Edycie Teterze, która przygotowała ich do tych występów, akompaniowała podczas przeglądu. Serdeczne podziękowania należą się również p. Alicji Pawlak, która poprowadziła II Przegląd Piosenki Przedszkolnej, jak również panu Marcinowi Pawlakowi, który czuwał nad całością festiwalu oraz p. Marysi Kotynia za przygotowania.

Dziękujemy również wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali dzieci wkładając w to ogrom pracy i wiele serca. Wielkie brawa dla małych wykonawców.

Aurelia Prończuk

Renata Araszewska