Kiermasz wielkanocny

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Wielkanoc, to najstarsze święto, podczas którego obchodzimy Ukrzyżowanie i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są bardzo barwne. Towarzyszy im wiele obrzędów i zwyczajów.

Tradycją naszego Przedszkola stały się Kiermasze Świąteczne, organizowane przed świętami  Bożego Narodzenia oraz  Wielkanocy. Cieszą się one niezmiennie ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej  było w tym roku. Dzieci i panie z wielkim zaangażowaniem zabrały się do przygotowywania ozdób wielkanocnych. Jak każe tradycja, dzieci z każdej grupy przygotowały pisanki. Trzeba przyznać, ze kolorowe jajeczka prezentowały się wspaniale na kiermaszowych stołach i były bardzo chętnie kupowane przez rodziców. Ale nie tylko pisanki miały duże powodzenie. W tym roku stoły były wyjątkowo kolorowe. Dzieci z paniami przygotowały przepiękne palmy wielkanocne, stroiki, kolorowe zajączki, kurczaczki, karty świąteczne, koszyczki i wiele, wiele różnych ozdób świątecznych. Stoły prezentowały się nie tylko kolorowo, wiosennie ale  również okazale. Rodzice bardzo chętnie kupowali ozdoby. Pomagały im w tym oczywiście dzieci, które dumnie niosły do domu wybraną przez siebie i zakupioną ozdobę. Jak co roku, całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup nagród dla dzieci, gier dydaktycznych, książek.

Lucyna Opido

Nauczycielka Samorządowego Przedszkola nr 5