Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Bursztynkowe" talenty - kółko taneczne

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska ( komentarzy)
Dodane ponad 5 lat temu, wyświetleń 1676

Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

"Elementy tańca towarzyskiego dla dzieci w przedszkolu" to program, który realizuje bursztynkowe kółko taneczne. Podczas zajęć tanecznych tworzy się atmosferę radości,  zaufania, serdeczności, wiary we własne umiejętności i możliwości, rozwija się zainteresowania tańcem i muzyką taneczną. Członkami kółka tanecznego jest 15 par tanecznych,  są to dzieci wykazujące predyspozycje, talent i zainteresowania muzyczno-ruchowe. Podczas zajęć młodzi tancerze poznają elementarne kroki 6 tańców towarzyskich, współpracują w tworzeniu choreografii do muzyki dyskotekowej, projektują stroje.

Dzieci prezentują swoje umiejętności poza placówką podczas różnorodnych uroczystości miejskich i środowiskowych.   

Reprezentowały przedszkole podczas wystepów z okazji Prezydencji Polski w UE „Bursztynowym szlakiem przez kraje Unii”, zatańczyły montaż choreograficzny (krakowiak, passo doble, zorba i polonez z elementami techno) w Atrium, zorganizowały uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca „Przedszkole z Pasją" na który zaprosiły tancerzy ze Studia Tańca Pasja, prezentowały swoje umiejętności przed seniorami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zajęły I m-ce w powiatowym konkursie „Przedszkolaczek tańczy nowocześnie”,  zatańczą przed rodzicami oraz podczas konceru z okazji Dni Koszalina w amfiteatrze.

 

1.