Spotkanie z elektrykiem

Wydarzenie dodał(a) Monika Krawczyk

Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robiłem, to była przyjemność.

- Thomas Alva Edison

Kontynuując cykl poznawania różnych zawodów, grupa II „Stokrotki” miała przyjemność poznać kolejną fantastyczną osobowość. Nasze Przedszkole odwiedził Tata jednej z dziewczynek, który jest elektrykiem. Niejeden z chłopców po chwilach spędzonych w świecie opowieści o drucikach i prądzie czuł narastającą chęć bycia takim właśnie "bohaterem". Z uśmiechem i wypiekami na twarzy dzieci wysłuchały historii o naprawionych urządzeniach i o ponownym rozświetleniu ciemnego i zimnego mieszkania. Dzieci zauważyły, że jest to bardzo odpowiedzialna i ważna praca. Pan elektryk przyniósł ze sobą m.in. urządzenie do pomiaru energii, które wzbudziło duże zainteresowanie
i zaciekawienie przedszkolaków. Dzieci były bardzo zaabsorbowane wizytą gościa i zadawały wiele pytań dotyczących jego pracy.

Każdy fach jest wartością samą w sobie, kiedy człowiek po ciężkim dniu kładzie się do łóżka i pomimo zmęczenia jest szczęśliwy i zadowolony z każdej przeżytej chwili. Właśnie tego życzymy naszym Przedszkolakom - radości i uśmiechu na twarzy po każdym spędzonym dniu.

Dziękujemy Rodzicom za poświęcenie ich cennego czasu.

od Monika Krawczyk

do Monika Krawczyk