Kolorowy tydzień u Nulków

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Wiśniewska
ponad 12 lat temu, wyświetleń 1901

Kolorowy Tydzień to zajęcia edukacyjne, które poprzez zabawę uczą i wychowują. Akcja ta ma dopiero u nas dwuletnią tradycję, ale cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców.
Poniedziałek rozpoczęliśmy Dniem Marchewki, kiedy to obowiązywał kolor pomarańczowy. Wszystkie zadania, zagadki, kolorowanki związane były z marchewką. Dzieci dowiedziały się, jakie właściwości ma to warzywko i dlaczego warto je jeść.
We wtorek bohaterem zostało jabłko Dzień Jabłka oznaczony był kolorem zielonym. Jednym z ważniejszych punktów tego dnia okazał się Pokaz Mody, na wybiegu, przy taktach muzyki prezentowały się kolejno „zielone jabłuszka”.
Środa to Dzień Słońca – kolor żółty. I tak nasz gość honorowy został uroczyście powitany piosenką i zaproszony do wspólnej zabawy. Piosenka o Słoneczku sprawiła, że tego dnia wyjrzało ono zza chmur, a Nulki miały okazję poznać bliżej tą tajemniczą gwiazdę.
Czwartek minął pod hasłem Dzień Zdrowego Żywienia. Dzieci miały okazję same przygotować śniadanko, które okazało się najlepsze, najzdrowsze, najsmaczniejsze…., w tym dniu każdemu dopisywał apetyt.
Piątek to Dzień Soku, a kolorem dominującym był czerwony. Ten dzień dla niektórych okazał się najtrudniejszym, gdyż każdy był zobowiązany do posmakowania różnego rodzaju soku. Okazało się, że najtrudniej było wypić sok warzywny z buraków i pomidorów, ale wszyscy byli bardzo dzielni i test zdali na szóstkę.

od Jolanta Wiśniewska

do Jolanta Wiśniewska