Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Pompa
ponad 9 lat temu, wyświetleń 1365


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W Międzynarodowy Dzień Książki, w  święto obchodzone co roku 2 kwietnia ( w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena), nauczycielki pod kierunkiem Renaty Kacprzak wystawiły przedszkolakom z ul. Przejazd, przedstawienie pt. ”Ambaras w bajkowym lesie”. To było prawdziwe zamieszanie……ale takie pomyłki przecież czasami i w życiu się zdarzają. Dzieci bez problemu rozpoznały w przebraniach swoje Panie, nagradzając je gromkimi brawami. W role postaci z bajek wcieliły się: Czerwony Kapturek - M. Kajszczak, Baba Jaga – M. Siemasz, Kot w Butach – K. Wojtczak, Małgosia - M. Nadarzyńska, Jaś - J. Twardowska, Babcia i Krasnal - J. Stolarek, Leśniczy i Krasnal – I. Michalak, Krasnal I Narrator - R. Kacprzak.

Dzień ten trochę „primaaprilisowy” miał na celu rozpowszechnienie zamiłowania do książek, w których bajki zajmują miejsce szczególne, tak w sercach najmłodszych jak i na scenie. Wszyscy bowiem chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Pompa