Zajączek u nas w przedszkolu był i wielkanocne prezenty skrył

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Ziętal

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci mnóstwo poleceń i zadań, których dopiero rozwiązanie prowadzi przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu! Nasza dzielnica to spokojna część Opola, położona na obrzeżach miasta. Piękna okolica, pełna łąk i pól,  to świetne miejsce na ukrycie wielkanocnych niespodzianek.

A w tym roku było tak:

W środę przed świętami, zaraz po śniadaniu, dzieci znalazły list od zajączka. Długo oczekiwany gość pozdrowił w nim dzieci i zapowiedział poszukiwania wielkanocnego skarbu. Zgodnie z poleceniem przedszkolaki ubrały się i wyszły przed przedszkole. A tam czekały na nich strzałki i zadania. Wędrowaliśmy po całej dzielnicy, wykonując polecenia. Zrobić 10 przysiadów, zaśpiewać piosenkę o Wielkanocy, wymienić 5 oznak wiosny – to tylko niektóre z zadań. Nie tak łatwo odnaleźć ukryte skarby. Po długim spacerze znaleźliśmy jeszcze jeden list od zajączka, w którym polecił nam wrócić przed przedszkole. A tam nowe wskazówki! Ruszyliśmy w drugą stronę i trafiliśmy w końcu do ogrodu jednego z naszych przedszkolaków. To tam ukrył zajączek niespodzianki dla nas! Udało nam się! Znaleźliśmy skarb! Piękne klocki i wielkanocne słodycze to wspaniała nagroda. W liście, który znaleźliśmy przy prezentach, zajączek pożegnał się z nami i obiecał, że za rok znowu nas odwiedzi. Będziemy czekać na niego z niecierpliwością. Do zobaczenie, zajączku! I dziękujemy za prezenty!

Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych i smacznych świąt wielkanocnych!

Dzieci z grupy „Duszki” z Przedszkola Publicznego Nr 8 w Opolu

Nauczycielki grupy – mgr Katarzyna Ziętal, mgr Beata Guzik