Dotknij teatru

Wydarzenie dodał(a) Dąbrówka Langner

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji na scenie Teatru im. Al. Fredry w Gnieźnie, pojawiły się amatorskie grupy teatralne. Jedną z nich były dzieci z Przedszkola nr 8 w Gnieźnie  „Mali Polanie”. Grupa sześciolatków „Wesołe skrzaty” przedstawiła spektakl pt.: „Ambaras w bajkowym lesie”. Przedstawienie przygotowała i wyreżyserowała nauczycielka Magdalena Splis. Aktorzy gnieźnieńskiego teatru, którzy tym razem nie występowali, ale zasiedli na widowni nagrodzili młodych artystów gorącymi oklaskami i owacjami na stojąco. Występy były częścią akcji „Dotknij teatru” organizowanej  z okazji tegorocznego 51.Międzynarodowego Dnia Teatru. Projekt jest realizowany jest już po raz trzeci. Został zainicjowany przez łódzkich artystów i animatorów kultury w 2010 roku. Mamy nadzieję, że tego typu spotkania wpiszą się na stałe w kalendarz imprez naszej placówki.

Zdjęcie Ramzes Temczuk

od Dąbrówka Langner