Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Światowy Dzień Wody w Przedszkolu 124

Wydarzenie dodał(a) Renata Stawczyk-Mizińska ( komentarzy)
Dodane ponad 6 lat temu, wyświetleń 1943

Wpis został sprawdzony przez moderatora

 
22 marca 2012r. w Przedszkolu nr 124 w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Wody, który jak wiadomo został ustanowiony w 1992 przez Zgromadzenia Ogólne ONZ w ramach Agendy 21 w czasie Konferencji w Rio de Janerio (Brazylia). Jego obchody ustalono na 22 marca. Po raz pierwszy obchodzony był w 1993r. Bez wody nie byłoby życia na Ziemi. Woda stanowi ¾ powierzchni naszej planety. Ideą obchodzenia tego dnia jest uświadomienie wszystkim i tym dużym i tym małym konieczności oszczędnego gospodarowania woda i jej zasobami. Woda jest jednym z nielicznych surowców, które nie maja swojego zamiennika. 70% wody znajduje się w morzach i oceanach. Cykl obiegu wody w przyrodzie podtrzymywany jest przez energie słoneczną, dzięki której następuje parowanie wody. Według obliczeń ONZ aż ponad miliard osób cierpi z powodu braku wody czystej zdatnej do picia. 2 miliony dzieci umiera w ciągu jednego roku z powodu jej braku.
Światowy Dzień Wody – 22 marca – jest dobrym momentem, aby zwrócić uwagę dzieci na problem dotyczący racjonalnego korzystania z wody i kształtowania postawy proekologicznej. Uświadomienia znaczenia wody w przyrodzie. W czasie spotkania dzieci prowadziły rozmowy na temat wykorzystania wody i jej ochrony przed nadmiernym zużyciem, rozwiązywały zagadki i wykonały pracę na w/w temat. Zabawa była doskonała.
 
Renata Stawczyk-Mizińska Przedszkole 124 w Warszawie