Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Wielkanocne warsztaty dla mamy i taty
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Zbliżają się Święta wielkanocne. Czas ten można wykorzystać na wykonywanie pisanek i róznorodnych stroików i ozdób. W Przedszkolu nr 2 im. M. Kownackiej w Tomaszowie Mazowieckim zostały zorganizowane warsztay dla rodziców, w których uczestniczyły rodziny z Klubu Czytających Rodzin oraz rodzice dzieci 4-letnich. Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem bajki o wielkanocnym zajączku. W rolę lektora wcieliła się emerytowana nauczycielka, z zamiłowania plastyk. Następnie były zagadki zajączka, oczywiście o tematyce wielkanocnej. Po wspólnej zabawie p. Teresa pokazała rodzicom i dzieciom różnorodne pisanki i inne ozdoby wielkanocne oraz przedstawiła sposób ich wykonania. Po pokazie rodzice i dzieci zabrali się do wspólnej pracy. Pod okiem p. Teresy można było również spróbowac zdobienia pisanek woskiem. Czas upływał miło. Powstały przepiękne pisanki i stroiki wielkanocne, które zostały przekazane na kiermasz wielkanocny. Te popołudniowe warsztaty były wspaniałą lekcją poznawania tradycji ludowych oraz integracji dzieci i rodziców we współnych działaniach.
Dorota Klimczak
Tomaszów Mazowiecki
Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Klimczak
Wyślij wiadomość
do Dorota Klimczak
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.