Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kubusiowi Przyjaciele Natury to My!


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Pompa
ponad 9 lat temu, wyświetleń 2427


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Już kolejny rok Publiczne Przedszkole w Poddębicach bierze udział w programie pt.”Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program ten to inicjatywa firmy Tymbark i marki  KUBUŚ mający na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Podjęliśmy się realizacji szeregu zadań z zakresu ochrony środowiska oraz ekologii oraz z radością włączyliśmy się do działań proponowanych przez autorów programu przede wszystkim ze względu na to, aby propagować edukację dla natury we współczesnym świecie oraz wprowadzić najmłodszych w tematykę ekologii i zachęcić do dbania o otaczające nas środowisko. W ramach akcji „Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowaliśmy wskazówki  zawarte w programie, m.in. jak w codziennym życiu dbać o środowisko, a przy tym oszczędzać wodę i energię. Wśród licznych imprez dotąd zorganizowanych najbardziej podobał się dzieciom Dzień Marchewki. W tym dniu wszyscy ubrani na pomarańczowo tańczyliśmy marchewkowe tańce, przygotowaliśmy surówkę oraz sok z marchewki oraz dowiedzieliśmy się, że jest ona cennym źródłem witamin i powinno się zjadać marchewkę codziennie. Ciekawym działaniem okazało się spotkanie z rodzicami, podczas którego udało się zbudować kilka domków dla ptaków. Przydały się one podczas mrozów, kiedy to ptactwo szukało pożywienia, a dzielne przedszkolaki w karmnikach podsypywały ziarno w celu dokarmiania wróbli, gili i sikorek. Cenne okazały się również wskazówki leśnika, który przybył na spotkanie z małymi przyrodnikami i opowiedział o życiu zwierząt w naszym regionie. Niezapomnianą, była także wycieczka do leśniczówki oraz spacer leśnym duktem w celu obserwacji zwierzyny mieszkającej nieopodal. Z niecierpliwością dzieci oczekują Dnia Kubusiowych Przyjaciół Natury, kiedy będą zmagać się z rodzicami w turnieju pt. „ Natura to mój dom” .

Natura chroni dzieci, sprzyja im wspierając prawidłowy, zdrowy rozwój i podsuwa przy tym świetne pomysły. Zachęcamy zatem wszystkie placówki, którym bliska jest edukacja prozdrowotna i proekologiczna do udziału w kolejnej edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, dzięki któremu na bazie otrzymanych ciekawych materiałów edukacyjnych o tematyce przyrody i ekologii realizuje się wiele działań. by zadbać o otaczające nas środowisko: segregując śmieci, prowadząc patrole ekologiczne, organizując specjalne dni poświęcone przyrodzie.

 

 Katarzyna Wojtczak

Publiczne Przedszkole w Poddębicach

 

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Pompa