🌸 Witaj wiosno! Książka miesiąca -30% – Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Wypraszanie Królowej Śniegu

Wydarzenie dodał(a) Jolanta Andruszkiewicz ponad 14 lat temu · 2048 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Wypraszanie Królowej Śniegu

Kochamy zimę przed Bożym Narodzeniem. Ale gdy trwa zbyt długo tęsknimy do wiosny. W tym roku mróz dał się nam we znaki, toteż postanowiliśmy wraz z ukochanymi dziadkami wyprosić uciążliwego gościa.

Gdy na sali zapadła cisza przybyła do nas Królowa Śniegu. Straszyła mrozem i soplami, przywoływała swoich dworzan. W tłumie gości pojawiła się choineczka, która drżąc z zimna opowiedziała o tym, co czują zimą inne drzewa. Wrzaski obudziły misia, który wyrwany z zimowego snu, pytał zajączki, co się dzieje? Dzieci prosiły Zimę, aby choć trochę złagodniała dla ludzi i zwierząt.

Królowa Śniegu zaskoczona wymówkami przyrzekła powrócić do swojego pałacu i odwiedzić nas dopiero za rok. Ale Zima, jak to Zima nie miała ochoty odejść. Więc nie uwierzyliśmy jej obietnicom. Przedszkolaki i seniorzy wspólnie zatańczyli „Zimowy taniec” i zagrali na instrumentach perkusyjnych w rytm słyszanej melodii. Żegnając Zimę, dzieci wraz z dziadkami próbowały ją zagłuszyć dźwiękiem dzwoneczków. Następnie wybrały się na spacer przy muzyce chcąc sprawdzić, czy aby na pewno Zima „pakuje walizki”.

Z topniejącego już śniegu, wspólnie z dziadkami „ulepiliśmy” rodzinę bałwanków i zatańczyliśmy „Bałwankowy taniec”. To one jako pierwsze poczuły powiew nadchodzącej Wiosny, toteż niezwłocznie ruszyły w drogę. Saneczkami - z niedźwiedziem polarnym - uciekły na biegun północny.

A my, „chowając do szafki rękawiczki i czapki” pomachaliśmy Zimie na pożegnanie. Wróci do nas za rok. Aby nie było jej smutno - wspólnie z dziadkami – upamiętniliśmy Królową Śniegu pracami plastycznymi nt jej uroków.

Jolanta Andruszkiewicz, Urszula Łaszcz

MP „Słoneczna Ósemka”

Strona www dla przedszkola – przykładowy szablon

Strona www dla przedszkola Tylko 259 zł/rok

Gotowa strona, domena i serwer – bez pomocy informatyka. Otrzymujesz wszystko w jednym miejscu:

  • gotową stronę www z profesjonalnym szablonem,
  • prosty panel, który obsłuży każdy nauczyciel,
  • pełne wsparcie techniczne w cenie.

Wyślij wiadomość do Jolanta Andruszkiewicz

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera