Wizyta w Domu Opieki Społecznej

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

21 i 22 stycznia to są wyjątkowe dni w naszym kalendarzu. To święto babć i dziadków. Nasze dzieci już od dawna przygotowywały się do tego święta. Uczyły się wierszy, piosenek. Przygotowywały prezenty jak również przedstawienie „Jasełka”. Nasi goście byli zachwyceni występami swoich ukochanych wnuków, dlatego postanowiliśmy zrobić niespodziankę innym babciom i dziadkom i ze swoim występem wybraliśmy się Domu Opieki Społecznej w Krakowie.

Dla naszych maluszków była to nie lada wyprawa. Nie dość, że za oknem mróz, to trzeba było pokonać tremę przed występami. Muszę przyznać, że dzieci poradziły sobie wspaniale. Głośno śpiewały i mówiły swoje role. Pięknie tańczyły. Mikrofon nie stanowił dla nich żadnych tajemnic.

Babcie i Dziadkowie przyjęli nas bardzo ciepło. Ze wzruszeniem obejrzeli występ naszych dzieci. Na niejednej twarzy pojawiła się łza wzruszenia. Wspólnie z naszymi dziećmi śpiewali kolędy, bawili się przy zabawie „Zrób to co ja”. Nasi mali aktorzy otrzymali ogromne owacje i zaproszenie na następne spotkanie. Obiecaliśmy, że przyjedziemy już na wiosnę.

Po przedstawieniu nadszedł czas na wręczenie prezentu. Maluszki własnoręcznie przygotowały dla wszystkich piękne serduszka. Wręczając  życzyły wszystkim dużo, dużo zdrowia, pogodnych i szczęśliwych dni. Były również wspólne zdjęcia, rozmowy, wspomnienia.

To były wyjątkowe chwile zarówno dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej, jak i dla naszych dzieci. Będziemy długo je wspominać i czekać na następne spotkanie.

Lucyna Opido

Nauczycielka