Wielki Piknik Rodzinny

Wydarzenie dodał(a) Małgorzata Szkop

W dniu 29. V. 2008 r. dla uczczenia Dnia Matki, Ojca i Dziecka na tarasie Miejskiego Przedszkola w Bukownie zorganizowany został Wielki Piknik Rodzinny. Na tę imprezę integracyjną zaproszone zostały nie tylko rodziny przedszkolaków wszystkich grup, ale także włodarze naszego miasta w osobach: Burmistrza Miasta Mirosława Gajdziszewskiego, Zastępcy Burmistrza Miasta Józefa Palucha, Sekretarza Miasta Marcina Cockiewicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Urbańskiego, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Aneta Karlik i Prezesa Oddziału ZNP Beaty Nowakowskiej.

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne w montażu słowno-muzycznym pt. ,,Bajkowe przedszkole” w opracowaniu naszej nauczycielki Jolanty Pytel. W tym uroczystym dniu przybyła do nas Dobra Wróżka Ania, która przemieniła przedszkole w cudowną bajkę. Magiczne zaklęcie i rozsypany czarodziejski proszek sprawił, że wokół zapanował tajemniczy nastrój, a wszystkim obecnym zaczął dopisywać wspaniały humor. Każda grupa w roli postaci z bajek zaprezentowała się licznie zgromadzonej publiczności w niezwykle barwnym, wesołym tańcu. Grupa I stała się w tym uroczystym dniu gromadą roztańczonych Smerfów. Grupa III wystąpiła jako Bajkowe Misie na czele z ulubionym Misiem Uszatkiem. Dzieci z Grupy VI przedstawiły improwizację przyjaznych Czarownic i Czarodziejów, a Starszaki z Grupy VII wykonały poleczkę Czerwonych Kapturków z Gajowymi. Z kolei Grupa II przemieniona w Skrzaty wkroczyła na scenę z miotełkami po to, by posprzątać w tańcu zamkowe komnaty. Kiedy królewski Herold ogłosił, że na zamku odbędzie się wielki bal wnet przybyły strojne królowe, królewny, królowie i książęta. Grupa VIII odtańczyła wówczas dworskiego menueta. Niestety, gdy zegar wybił północ na zamku pojawił się Duch... Nikogo z obecnych jednak nie wystraszył. Przybył do nas, bo potrzebował pomocy. Udzielił mu jej niegro"ny Byczek Fernando. Dzieci z Grupy V wykonały wówczas taniec torreadorów z płachtami, Zorro z kastanietami oraz hiszpańskich tancerek z wachlarzami.

Dzięki pięknym strojom i ciekawym układom choreograficznym tańców występy naszych przedszkolaków stały się niezwykle atrakcyjnym i bajecznie kolorowym  widowiskiem. O wysokim poziomie prezentacji świadczą gromkie brawa widowni i otrzymane gratulacje.

Na koniec tanecznych popisów najmłodszych czekała na widzów miła niespodzianka. Była nią inscenizacja bajki pt.: ,,"nieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowana przez rodziców i dzieci z Grupy IV pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Szkop i Ewy Półtorak. Przygotowania do wystawienia przedstawienia trwały dwa miesiące, ale było warto... Liczne próby i spotkania organizacyjne sprzyjały integracji i budowaniu więzi pomiędzy aktorami, opiekunami dzieci i nauczycielami. Pomimo żmudnych opracowań scenariusza, doboru muzyki, wykonania strojów, scenografii, rekwizytów oraz dużej tremy podczas samego występu udało się pomyślnie zrealizować to wspólne przedsięwzięcie. Inscenizacja na Pikniku należała bowiem do udanych. W role dorosłych postaci z bajki; "nieżki, Królowej, Narratora, Księcia, Myśliwego wcielili się wspaniali Rodzice. Siedmioma krasnalami były utalentowane aktorsko dzieci. Na weselu "nieżki i królewicza mogły zatańczyć wszystkie przedszkolaki z Grupy IV jako Krasnale z różnych bajek. Wychowawczynie składają w tym miejscu serdeczne podziękowania aktywnym Rodzicom i dzieciakom za współpracę i poświęcony ich wolny czas.

Po bajkowych opowieściach uczestnicy Pikniku Rodzinnego zaproszeni zostali do sal zajęć poszczególnych grup, gdzie przedszkolaki złożyły swoim Rodzicom serdeczne życzenia i ofiarowały własnoręcznie wykonane upominki. Były też okolicznościowe wystawki prac, wiersze i piosenki oraz uściski i całusy. Finałem spotkania było wspólne grillowanie kiełbasek i biesiada w ogrodzie przedszkolnym. Był to czas na dłuższe rozmowy, dzięki którym mogliśmy się bliżej poznać. Było bardzo wesoło, miło i rodzinnie. Personel przedszkola ma wielką nadzieję, że to wspaniałe Rodzinne "?wi?to na długo pozostanie w pamięci i sercach naszych dostojnych gości i dzieci. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile.

od Małgorzata Szkop

do Małgorzata Szkop