Niezapomniana Wigilia u Smerfusiów :)

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Posacka

Zatrzymajcie się na chwilę w gonitwie codziennych spraw
Uciszcie Wasze myśli,
Jeśli uda Wam się wsłuchać w ciszę swej duszy
To na pewno usłyszycie pukanie do drzwi
To Bóg przynosi Wam swego Syna abyście go przyjęli
Zapalcie świece, usiądźcie przy wigilijnym stole
Kolędujcie razem z nami
I świętujcie, i świętujcie…

W cudowną magię Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły – zaproszonych gości – nasze kochane Smerfusie. W piątek 16 grudnia 2011 r. dzieci z najstarszej grupy obchodziły w przedszkolu bardzo wyniosłą uroczystość pod hasłem „Spotkanie wigilijne z najbliższą rodziną”. Na przybyłych gości czekały same niespodzianki. Pierwszą był występ 5,6 – latków z przygotowanym, dużo wcześniej ćwiczonym oraz doskonalonym programem artystycznym. Jak każde przedstawienie, tak i nasze niosło ze sobą pewne przesłanie. Dzieciaczki pokazały w piękny sposób, jak ich zachowanie wpływa na konsekwencje dalszego ciągu zdarzeń. Jeżeli nie słuchają się rodziców, nie chcą sprzątać po zakończonej zabawie, odmawiają jedzenia, to sprawiają przykrość swoim opiekunom i zamiast prezentów pod choinką – znajdują rózgę. Zaś gdy zachowanie zmienia się, dzięki czuwającym Aniołkom, nastaje ład i porządek, rodzice są uradowani a Mikołaj obdarowuje wszystkie dzieci prezentami. Smerfusie tak pięknie wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi, że na koniec otrzymały gromkie brawa a w oczach niektórych z Państwa widać było łzy wzruszenia.

Kolejną niespodzianką dla Rodziców były nietypowe życzenia składane przez ich pociechy. Wróciliśmy do sali, usiedliśmy w kole na dywanie, za nami zaproszeni goście. Wszystkie  dzieci otrzymały opłatek a następnie rozpoczęło się składanie życzeń kolejno przez każdego przedszkolaka. Pomysły dzieci zaskoczyły nas wszystkich. Wśród życzeń znalazła się: „piękna choinka na święta”, „duża gotówka – dla dziadka” a także wiele wzruszających: „aby moja babcia żyła najdłużej”, „żeby moja mama wyzdrowiała” itp. Gdy skończyliśmy dzielić się opłatkiem nastąpiła miła chwila na rozdanie niespodzianek dla najbliższych. W tym roku dzieciaczki malowały aniołki z gipsu, które wykonała dla nas Pani Mariolka Wiśniewska, za co bardzo serdecznie dziękujemy :)

Po wręczeniu upominków wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu, na którym przygotowane były same pyszności, wykonane przez Rodziców oraz Panią Dyrektor i kucharki z naszego przedszkola, za co również bardzo gorąco dziękujemy :)

Szczególne podziękowania należą się oczywiście naszej rytmiczce – Pani Izie Szmydt za pięknie przygotowany program artystyczny, niezastąpiony akompaniament przy pianinie oraz naszym cudownym artystom – Smerfusiom za zaangażowanie, wytrwałość i za to, że są takie naturalne, ale co tu się dziwić… wspaniali Rodzice a zatem wspaniałe dzieci :)

Jestem z Was dumna Smerfusie i bardzo dziękuję !!!

p. Kasia

od Katarzyna Posacka