Bajkowy kot pomógł Kamilowi

Wydarzenie dodał(a) Ewa Turska

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, że nie można być obojętnym na nieszczęście innych ludzi.

W Przedszkolu  Miejskim nr 4 w Lipnie odbyło się charytatywne przedstawienie pt. „Kot w butach”, w którym zagrały dzieci wraz  z rodzicami z przedszkola.

Tym razem w potrzebie był Kamil Olszewski, uczeń 4 klasy Szkoły Podstawowej Nr 5 w Lipnie. Chłopiec jest dzieckiem słabowidzącym, któremu w normalnej nauce pomaga urządzenie powiększające, z którego Kamil korzysta każdego dnia. Z powodu awarii urządzenia trzeba było je zastąpić nowym. Na wydatek około 3 tys. zł.  rodzina nie mogła sobie pozwolić.

Z pomocą przyszła grupa teatralna „Bajkowy uśmiech” z Przedszkola Miejskiego nr 4, która postanowiła wystawić spektakl - w siedzibie przedszkola i kinie miejskim.

- Bilety na spektakl rozeszły się jak świeże bułki! – cieszyła się dyrektor Przedszkola nr 4 Jolanta Wenedrlich. - Dzięki hojności ludzi dobrego serca udało nam się zebrać 2211 zł . Kwota ta może ulec jeszcze wzrostowi, bo cały czas spływają do nas środki. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc Kamilowi!

Wzruszony Kamil odebrał czek i podziękował wszystkim za pomoc :)

Ewa Turska-Pawlicka

Na zdjęciu: kot w butach wie, jak pomagać innym :)

od Ewa Turska