Spotkanie z Wiesławem Drabikiem

Wydarzenie dodał(a) Iwona Pietrucha

"W tej książeczce wam opowiem
   co się stało pewnej krowie.
  Jak twierdziły dwa zające,
  rankiem pasła się na łące.
  Potem w sadzie, pod drzewami
  obżerała się jabłkami,
  wyjadała słodkie gruchy
  i ogonem tłukła muchy..."

Cytowany fragment bajki to jeden z ponad stu utworów napisanych przez wybitnego autora dla dzieci Wiesława Drabika. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki, o czym mogły przekonać się nasze przedszkolaki. 9 grudnia gościliśmy bowiem pisarza w naszej placówce.

Spotkanie okazało się bardzo żywiołowe i wesołe. Autor najpierw opowiedział krótko o tym, jak zaczęła się jego przygoda z tą najtrudniejszą z twórczości – twórczością dla dzieci, następnie przedstawił wiele swoich dzieł, demonstrując pięknie ilustrowane książeczki. Całość spotkania miała charakter zgadywanek i rymowanek. Dzieci musiały odgadnąć zagadki stworzone przez p. Drabika oraz stworzyć wiele rymów do opowiadanych przez niego bajek. Za każdą dobrą odpowiedź otrzymywały punkt-naklejkę lub zakładkę do książki. Przedszkolak, który zdobył najwięcej punktów otrzymał w prezencie książeczkę z autografem. Bezkonkurencyjny okazał się Dominik Mączka z najstarszej grupy, który zdobył aż 8 punktów i został nagrodzony przez pisarza.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły miłemu gościowi prezent-niespodziankę ze zdjęciem wszystkich przedszkolaków, wykonały sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz otrzymały wspaniałe książeczki. Pan Drabik zostawił również ślad w naszej przedszkolnej kronice – wpisując dedykację i wklejając swoje zdjęcie.

Było to bardzo ciekawe spotkanie, które uzmysłowiło nam, że dzieci najbardziej na świecie kochają rymowane bajeczki, że warto w nich rozbudzać zainteresowanie literaturą dziecięcą.

od Iwona Pietrucha

do Iwona Pietrucha