Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
"Dzieci - dzieciom" - współpraca Przedszkola nr 15 z Fundacją Dr Clown
Wpis został sprawdzony przez moderatora
W marcu postanowiłam nawiązać kontakt z Fundacją „Dr Clown” jako przedstawiciel przedszkola (sama prywatnie wspieram Fundację, od dwóch lat między innymi przekazując 1% swojego podatku). Fundacja w Polsce istnieje od 1999 roku i zajmuje się terapią śmiechem. Wyjątkowość terapii śmiechem i zabawy polega na połączeniu wiedzy psychologicznej, medycznej i pedagogicznej z bajecznie kolorowym i śmiesznym wyglądem zewnętrznym oraz bardzo atrakcyjnymi działaniami artystycznymi wolontariuszy. To połączenie pozwala na stosowanie różnorodnej zabawowej terapii, dostosowanej do możliwości fizycznych, psychicznych i intelektualnych dzieci. W ramach współpracy otrzymaliśmy od Fundacji „Dr Clown” różne gadżety, aby zachęcić rodziców i dzieci do hojności. Były to plakaty, broszurki, kartki ozdobne wraz z kopertami, trójwymiarowe obrazki, notesiki na adresy, torby z logo Fundacji na wyprawy poza przedszkole oraz czerwone, piankowe noski do wesołych zabaw. Akcję przeprowadziliśmy na spotkaniach z rodzicami przy okazji uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Do akcji włączył się także personel przedszkola. Zebrane fundusze zostały przekazane na konto Fundacji „Dr Clown”.
Cieszymy się, że możemy pomóc małym, chorym i bezbronnym dzieciom. Wierzymy, że łatwiej zniosą one rozłąkę z rodzicami, ból i strach, który towarzyszy zabiegom w szpitalu – jeśli są zajęte zabawą, myśleniem o czymś przyjemnym lub śmieją się z żartów i skeczy. „Pomagajmy chorym dzieciom, i cieszmy się, że sami mamy je zdrowe” - tak podsumował akcję jeden z rodziców. Na zakończenie akcji postanowiliśmy zrobić pamiątkowe zdjęcie z czerwonymi noskami, co wprowadziło wiele radości i śmiechu!
Akcję opisała nasza lokalna gazeta – tygodnik „Sztafeta”, a nasze działania zostały także opisane na stronie internetowej Fundacji „Dr Clowna”.
Bożena Dąbrowska
Zobacz wszystkie wpisy
od Bożena Dąbrowska
Wyślij wiadomość
do Bożena Dąbrowska
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.