Smerfusie na "Owocowym balu"

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Posacka

Dnia 26 października 2001 we środę zostaliśmy zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 11 imienia Kornela Makuszyńskiego na  „Bal Owoców”. To spontaniczne wyjście okazało się wspaniałym przedsięwzięciem.

Gdy tylko przybyliśmy na miejsce od razu został nam przydzielony specjalny sektor, a wraz z nim dołączyły do nas dwie uczennice z gimnazjum, aby mieć baczenie na nasze przedszkolaki. Dzieciom rozdane zostały kolorowe karteczki z owocami: jabłkami, gruszkami, śliwkami, truskawkami itp., które pełniły funkcje przydzielania uczestników do konkurencji sportowych.

Bal oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor SP nr 11, po czym nastąpił występ klas drugich z przedstawieniem o Zdrowym trybie życia i o codziennej higienie. Uczniowie byli pięknie przygotowani, śpiewali wesołe piosenki oraz wykonali Taniec liści do muzyki. Pokaz ich umiejętności bardzo nam się spodobał.

Następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich. Stworzyliśmy jeden wspólny pociąg, aby było nam weselej :) w kolejnym etapie naszej integracji przewidziane były Owocowe wyścigi rzędów. Z każdej klasy, z zerówki i z przedszkola wybrane zostały po dwie osoby do jednego rzędu. A rzędów było aż sześć, więc zajęliśmy dużą część sali. Uczniowie bardzo życzliwie opiekowali się naszymi Smerfusiami, pomagali w potrzebie, pokazywali trasę, którą należy pokonać, służyli dobrą radą. Po każdej konkurencji następował taniec zwycięzców. Radości, uśmiechom i wspaniałym doznaniom nie było końca  Uczniowie przygotowali nam wspaniałą niespodziankę, którą mogliśmy zabrać ze sobą – a mianowicie śliczne Jabłuszka z masy solnej. Aby ten dzień jeszcze bardziej uwieńczyć wykonaliśmy wspólnie wesoły taniec  Kaczuchy. Ciężko było się rozstać z tak wspaniałymi ludźmi, ale panie nauczycielki obiecały, że jeszcze się spotkamy, a my już nie możemy się doczekać kolejnej niezapomnianej imprezy :)

od Katarzyna Posacka

do Katarzyna Posacka