Barwy mazurskiej jesieni...

Wydarzenie dodał(a) Monika Murawska-Ślęzak

W tym roku Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej realizuje projekt edukacyjny pod hasłem "Hej Mazury, jak wy cudne". Jesteśmy niezmiernie dumni, że region, w którym znajduje się także nasze miasteczko, został uznany za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Mazury kojarzą się najczęściej z jeziorami i letnim wypoczynkiem nad wodą. Jednak Mazury, to także przepiękne lasy, pola i łąki. Szczególnego uroku mazurskie krajobrazy nabierają jesienią i to właśnie jesień, stała się tematem zorganizowanego w naszym przedszkolu konkursu recytatorskiego. Realizowany w ramach projektu konkurs pod hasłem "Barwy mazurskiej jesieni"  był skierowany do dzieci 5 i 6 -letnich z terenu gminy Biała Piska. 27 października w Miejskim Przedszkolu spotkali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kumielsku, Zespołu Szkół w Drygałach oraz grup: "Biedronki", "Promyki", "Muchomorki" i "Kropelki" z naszego przedszkola. Młodzi artyści zaprezentowali zgromadzonej publiczności, wśród klórej nie zabrakło rodziców, wybrane przez siebie wiersze, których tematem przewodnim była jesień. Usłyszeliśmy utwory: Danuty Gellner, Lucyny Krzemienieckiej, Józefa Czechowicza, Władysława Broniewskiego oraz wielu innych autorów. Bardzo wysoki i wyrównany poziom doboru oraz sposobu prezentacji repertuaru, przysporzył komisji konkursowej wielu kłopotów. W końcu postanowiono przyznać trzy I miejsca, siedem II miejsc oraz trzy III miejsca. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

od Monika Murawska-Ślęzak

do Monika Murawska-Ślęzak