Bal u Calineczki

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Dziubich

…- Jakiż to piękny kwiat! – powiedziała kobieta i pocałowała śliczne, czerwone i żółte płatki. I w chwili kiedy składała pocałunek kwiat otworzył się od razu. Był to prawdziwy tulipan, ale w środku kwiatu siedziała maleńka dziewczynka, śliczna i delikatna. Miała nie więcej niż cal wysokości i dlatego nazwano ją Calineczką….

20 października 2011 roku po raz czwarty spotkaliśmy się na Integracyjnym Balu u Calineczki, na którym gościliśmy panią Wandę Wiatrowską, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Radziejowie, Podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowej Wsi oraz Samodzielnego Ośrodka Samopomocy w Radziejowie, panią dyrektor Renatę Woźniak, panią logopedę Bogumiłę Pawłowską, rodziców i dzieci. Bal rozpoczęliśmy od przejścia przez Magiczną Bramę. Następnie obejrzeliśmy taniec Calineczki i wróżek. Nie lada atrakcją dla naszych przedszkolaków okazało się czytanie bajki przez zaproszonych gości. Wszyscy z zapartym tchem, ciekawoscią i uwagą wsłuchiwaliśmy się w głosy niecodziennych aktorów. Po tak miłej niespodziance wszyscy uczestnicy balu zostali zaproszeni przez pana Karola Brzykcego do wspólnej zabawy. Bawiliśmy się znakomicie przy dzwiękach „Kaczuchów” czy „Jesteś szalona”. Jak to na balu bywa, nie zabrakło tańca na płatkach róży…. To dopiero była  radość dla naszych milusińskich. Mamy nadzieję, że bal podobał się wszystkim, że będzie wspominany na stałe  w kalendarium przedszkola, bo już planujemy V jubileuszowy Bal u Calineczki.

Katarzyna Dziubich

od Katarzyna Dziubich