Dzieci kontra śmieci

Wydarzenie dodał(a) Ewa Turska

Od początku istnienia Przedszkola Niepublicznego „Ludzikowo” włączamy się w akcje związane z ochroną środowiska: zbieramy makulaturę, plastikowe nakrętki na akcję charytatywną, baterie, puszki, elektrośmieci, kartoniki po napojach. Bierzemy także czynny udział w „Sprzataniu Świata”, działaniach eko-zepołów, konkursach ekologicznych oraz projekcie edukacyjnym „Leśna Skrzynia Skarbów”. Dbamy o naszego podopiecznego w bydgoskim ZOO – łosia Willego J, dołączamy do akcji WWF i Fundacji Gaja. Od pierwszego roku działalności otrzymujemy zaszczytny tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”, przyznawany przez Tymbark i Fundację Partnerstwo dla Środowiska.

W roku szkolnym 2011/12 postanowiliśmy poszukać Przyjaciół, którym tak jak nam bliska jest edukacja ekologiczna w przedszkolu. Współorganizatorami naszego projektu są: Nadleśnictwo w Żołędowie, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej, redakcję miesięcznika „Bliżej Przedszkola”.

Wspólnie zapraszamy do udziału placówki przedszkolne z naszego województwa, którym zależy na skonsolidowaniu działań na rzecz naszej Planety.

Na zdjęciu: Sprzątamy świat!

Ewa Turska-Pawlicka

od Ewa Turska